На головну Новини 12 ініціатив «Нового Володимира»

12 ініціатив «Нового Володимира»

133

Народний депутат Ігор Гузь разом зі своєю командою та небайдужими містянами презентував громадську платформу «Новий Володимир. Місто майбутнього». Вона має консолідувати активних, дієвих і креативних володимрчан – «людей, здатних разом творити дива», як влучно охарактеризувала команду редакторка «БУГу» і голова ГО «Новий Володимир» Катерина Музичук. А також стати тим містком для комунікації громади міста та нової влади, обраної на виборах 25 жовтня. «Новий Володимир» – це ідея міста майбутнього, яку треба витворити і втілити в життя, кажуть її засновники

 На початку зустрічі нардеп розповів про поїздки, які він здійснив з командою до Мукачева, Луцька та Тернополя. «Не треба боятися вчитися, переймати здобутки, які є деінде, і впроваджувати їх вдома», – наполягає він. Тож делегація з Прибужжя вивчала досвід переходу на автономне опалення в Мукачево, спільного з бізнесом розвитку і модернізації паркової зони у Луцьку та ефективного управління в Тернополі. «Нам треба дати відповідь: хто ми? Що маємо на увазі? Якщо наші горизонти не будуть широкими, якщо ми будемо дивитися тільки у контексті асфальтування двору чи комунікації з бізнесом, але не бачитимемо далеко, нічого не вдасться. Треба бачити і знати свої плюси – чим ми конкурентно можемо вигравати у Трускавця, Вараша тощо. І розвивати їх», – заохотив нардеп.

- реклама -

Ми записали 12 основних тез-ініціатив, які команда «Нового Володимира» сподівається втілювати у життя у співпраці з новою владою після осінніх виборів.

Долати бар’єри між громадськістю і владою. Це, власне, основна місія платформи «Новий Володимир». «Чим більше бар’єрів між чиновниками і громадськістю, тим складніше розвивати громади, – зауважив Ігор Гузь. – Однак це зовсім не значить, що влада має виконувати все, що від неї вимагають «люди з мегафонами». Діалог містян і чиновників має бути чітким, послідовним і конструктивним».

Повернути Володимиру історичну назву. Ігор Гузь нагадав, що рішення про перейменування приймає Верховна Рада, і запевнив: він як народний депутат зробить усе, аби переконати колег допомогти місту позбутися імперської приставки. «Через такий процес недавно пройшов Переяслав-Хмельницький, я вивчав їхній досвід, нічого надскладного у цьому нема. Тож якщо громада хоче повернути місту його історичну назву, ми це зробимо», – заявив нардеп.

Викорінити корупцію. Міська влада має бути прозорою й не асоціюватися, навіть на рівні чуток, з корупційними справами. Це потрібно, зокрема, для того, аби привабити в місто інвесторів, показати, що вони можуть безпечно і чесно вести свій бізнес. Ігор Гузь підкреслив, що для нової влади перші сто днів будуть вирішальними у цьому сенсі.

Скласти план залучення інвестицій. Просто мати великий бюджет і гарно його адмініструвати – це шлях у нікуди, ходіння по колу, зауважив Ігор Гузь. Рух уперед може забезпечити тільки залучення додаткових ресурсів. Тому нова влада має скласти покроковий інвестиційний план. Нардеп переконаний: створивши належний клімат, у Володимир  можна залучити  інвесторів.

Комунальне життя міста – за принципами вільної конкуренції. Парламентар поділився досвідом Тернополя, а також інших міст, які  відвідав разом з командою. Загальне бачення таке: певні інструменти слід максимально віддати у руки приватного бізнесу. «Якщо у Тернополі 20 обслуговуючих компаній ЖКГ, і жодної комунальної, то у влади «вільні руки», можна думати про щось важливіше, а не про «покошено чи ні?». Незадоволені виконанням робіт однією компанією – не проблема, на її місце прийде інша. Так в умовах вільної і здорової конкуренції забезпечується і розвиток бізнесу, і поліпшення благоустрою міста», – підкреслив нардеп.

Зацікавити туристів. Хоча й Володимир і має хороший туристичний потенціал, та наразі досить слабко його використовує, переконаний Ігор Гузь. Він пропонує стратегію, яка дозволить замість нинішніх кількох сотень на рік приймати тисячі туристів щороку. Насамперед потрібно змінити менеджмент, підходи – так, як це свого часу зробили у Львові. Також нардеп закликає не боятися вкладати кошти у туристичну інфраструктуру і нагадує: чим більше туристів – тим більше надходжень до міського бюджету.

Зробити Володимир «смарагдовим». Не просто озеленене, а заквітчане і прикрашене продуманими і цікаво спроектованими ландшафтними зонами місто надихатиме містян і вабитиме гостей міста, переконаний нардеп. «У мене є мрія – зробити Володимир «смарагдовим», – зізнався Ігор Гузь. – Містом, в якому не буде жодного клаптика без зелені».

Дбати про екологію. Звісно, порівняно з Нововолинськом, у Володимирі ситуація з цим краща, адже тут немає підприємств, які здійснюють шкідливі викиди у повітря. Втім, і свої екологічні проблеми є. «Я переконаний – підприємство, яке дає роботу містянам, має працювати. Але водночас воно повинно бути екологічно відповідальним. Можна порівняти цифри, скільки було зароблено за рік, а скільки – вкладено в екологію. Діалог варто будувати за принципом: «ми відчиняємо для вас усі двері, але ви дбаєте про те, щоб усе відповідало екологічним стандартам не лише на папері, а й у дійсності», – зауважив нардеп.

Поліпшити комунікацію з громадою. Про це у своєму виступі говорила редакторка БУГу і голова ГО «Новий Володимир» Катерина Музичук: «Часто містяни, які стикаються з проблемними ситуаціями, за допомогою звертаються не до міської влади, а до ЗМІ, бо переконані, що влада їх почує лише після розголосу у мас-медіа. Часто їхні проблеми під силу  розв’язати одному чиновнику. Хотілося б, щоб у громади був майданчик, з допомогою якого можна буде комунікувати з владою безпосередньо. І ми плануємо такий створити».

Послідовно розвивати інфраструктуру. На цьому наголошував дизайнер, автор багатьох проектів  громадського бюджету й ідейний натхненник створення парку «Легенда» на Риловиці Андрій Гнатюк. Свої ідеї щодо вдосконалення публічних міських просторів він реалізує з допомогою різних інструментів, від бюджету участі до залучення власних коштів, облаштовуючи самотужки середовище поблизу своєї садиби. Та він переконаний, що для того, аби привести в місто туристів та інвесторів, інфраструктуру слід розвивати системно і послідовно, звертаючи увагу на потреби містян. «У кожного з нас є своя візія, як формувати місто. Ми можемо іти нею, або торувати стежину, якою пройшли інші успішні громади, доручити сформувати бачення спеціалісту з урбаністики», – зауважив він. На думку Андрія, серед основних викликів, які стоятимуть перед новою владою, – модернізація застарілого житлового фонду, розвиток вело-інфраструктури, професійний підхід до формування міського середовища.

Доступність для всіх категорій населення. Про це говорила у своєму виступі голова ГО «Берег надії» Олена Кандиба, яка вже давно займається питаннями доступності та інклюзивності міських середовищ. Вона нагадала, що у місті проживає близько півтори тисячі людей з інвалідністю, з них 90 пересувається в інвалідних візках. І висловила сподівання, що майбутня влада, оновлюючи громадський транспорт, купуватиме автобуси з пониженням підлоги, доступні для осіб з інвалідністю, забезпечить пандуси та інші елементи доступності у школах, культурно-мистецькому центрі, міській раді та інших інфраструктурних об’єктах.

Створення молодіжного центру. Молодь, яка здобуває освіту в інших містах і повертається до Володимира, повинна мати можливість самореалізуватися, наголосила співзасновниця НГО «Creative Studio» Олена Омелюх. Вона поділилася власним досвідом та роздумами, які підштовхнули її й Анастасію Азанову створити середовище для освіти і саморозвитку дітей, підлітків та молоді, а також підкреслила: у Володимирі, місті майбутнього, молодь повинна відчувати, що вона тут затребувана і цінна, що влада її чує й готова сприяти ініціативам. А платформа «Новий Володимир» має стати трампліном для цього.

На завершення форуму організатори підкреслили, що громадська платформа «Новий Володимир» позаполітична і відкрита до співпраці з усіма активними, ініціативними містянами. У перспективі вона має стати не лише місцем консолідації тих, кому небайдуже життя міста, а своєрідним освітнім хабом чи акселератором талантів, який готуватиме ефективних, сучасних, креативних менеджерів для різних сфер громадського та міського життя. Засновники «Нового Володимира» сподіваються, що їхні ініціативи та ідеї надихнуть володимирчан і стануть поштовхом для позитивних змін.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 + дванадцять =