На головну Молодіжка 12 причин поїхати на Ranger Camp

12 причин поїхати на Ranger Camp

169

Уже вдруге поблизу Володимира відбудеться військово-спортивний табір для юнаків та юнок «Ranger Camp». Упродовж трьох змін, перша з яких стартує 8 липня, на  учасників чекають не лише цікаві спортивні змагання та військові вишколи, а й ряд тренінгів та випробовувань, пройшовши які, можна отримати нашивку  українського рейнджера. Ми розпитали в організатора табору, керівника військово-патріотичного центру «Третій полк», військового інструктора Руслана Бормового про особливості цьогорічного таборування і вибрали для вас 10 причин, які варті того, аби стати учасником табору рейнджерів.

1. Провести вісім днів і сім ночей у челленджах і пригодах. Саме стільки триватиме кожна зміна, і матиме вона надзвичайно насичену програму. Спортивні ігри та змагання, тренінги і випробування удень, а вночі – особливі тренування при світлі ліхтариків, вміння орієнтуватися з компасом і темряві і знаходити задані точки, нічні диверсії тощо. До речі, якщо перші дві зміни матимуть однакову програму за 1Q-курсом, то третя – абсолютно нову, позначену як 2Q. Тому курсанти, які пройшли перший курс, можуть повертатися на третю зміну і опановувати нові навички. Зрештою, ті, хто не бував у Ranger Camp, зможуть обрати її також.

- реклама -

2. Стати «ротою мовчазних» або «Одноруким Джо». Серед випробувань, які організатори приготували для охочих стати рейнджерами, є чимало дуже цікавих і креативних. Скажімо, на один день курсанти перетворюються на «роту мовчазних» – від підйому і до відбою не мають права перемовитися ні словом. Хто здається – стукає тричі у ринду і вилітає з рейнджерського курсу (але лишається у таборі). Це випробування, каже Руслан Бормовий, вторік для деяких курсантів стало вирішальним, адже не всі змогли втримати мовчанку. Зате інші знайшли способи комунікувати без слів. Цього року до «роти мовчазних» додадуться й інші – наприклад, «Пригоди Однорукого Джонні». Упродовж цього челленджу ведучі руки курсантів (для правшів – праві, для шульг – ліві) будуть замотані в кулак, а справлятися з побутовими справами і виконувати особливі завдання (наприклад, написати текст) їм доведеться з допомогою «незвичної» руки.

3. Навчитися грати в американський футбол, бейсбол і водяний волейбол. Професійні інструктори не лише познайомлять курсантів з цими видами спорту, які більшості українських дітей відомі тільки з кіно, а й навчать, як правильно й ефективно у них грати. У планах – повноцінні бейсбольні тренування, для яких уже закупили спорядження, чемпіонат з американського футболу. «А у водний волейбол грають не у воді, – пояснює Руслан Бормовий. – Це гра з гумовою кулькою, наповненою водою. Через сітку її перекидають з допомогою простирадла, яке тримають за краї усі учасники команди. Ця гра дуже добре координує спільну роботу. Якщо кульку впустили – вона розбивається, а гравці отримують порцію холодного душу». Крім таких оригінальних, на майбутніх рейнджерів чекають і більш звичні види спорту – бокс та боротьба.

4. Опанувати військову техніку і зброю. Так, арсенал курсантів складатиметься з дерев’яних автоматів, кулеметів та інших видів зброї – усього близько 30 взірців. Таке озброєння не несе небезпеки, зате досконало відтворює обриси реальних моделей кулеметів та гвинтівок, тому чудово підходить для тренувань. Також на учасників табору чекає стрілецький турнір з стайкбольною зброєю і знайомство з раціями та радіостанціями – діти користуватимуться ними, щоб координувати свої дії.

5. Прокачати вміння працювати в команді. У новоприбулих часу «на розкачку» немає, каже Руслан Бормовий. Їх одразу ж залучатьдо різних активностей. Так вони не встигають згрупуватися в окремі компанії, а спілкуються і співпрацюють усі разом. До кінця вечора – це вже одна команда, одна сім’я, яка підтримує одне одного. Минулого року був випадок: хлопчик не міг пробігти певну відстань, здався, але вирішив скористатися другою спробою. І тоді двоє інших, які уже це завдання виконали, побігли біля нього, аби підбадьорити. Інший яскравий приклад підтримки Руслан спостерігав у «парний» день, коли учасників зв’язували за ногу по двоє і вони все мусили робити у парі, за кілька годин напарників міняли. Заключним завданням було пробігти в певному темпі відстань – теж удвох. Деякі пари здавалися за кілька метрів від фінішу.  Була пара, в якій один хлопчик був старший, сильніший. І коли молодший почав відставати, той просто закинув його на плече і з криком з останніх сил побіг. Він проявив характер і замість того, щоб здатися, знайшов вихід

6. Знайти свій внутрішній стержень і навчитися опиратися негативу. «Новоприбулим кажу: ви на зненавидите, але вкінці зрозумієте, чому ми так поводилися», – сміється Руслан. І пояснює: завдання майбутніх рейнджерів – проявити не тільки фізичну міцність, а й психологічну, знайти у собі сили йти до своєї мети попри те, що хто говорить. Тому інструктори не підбадьорюють курсантів, а навпаки тиснуть: «Ти не зможеш! Ти здасися!». І це чудово загартовує хлопців і дівчат. Бо коли тебе підтримують, дійти до фінішу легко. А зробити це, коли замість підтримки тебе «зафукують», – набагато цінніша перемога.

7. Вивчити основи тактичної медицини і першої домедичної допомоги. Для медичної підготовки організатори закупили гору допоміжних матеріалів – шини, назофарингальні трубки, джгути, спеціальні бинти, бандажі, тактичні ножиці. Для імітації поранень і травм будуть використовувати спеціальні наліпки. Усе для того, щоб діти вчилися надавати допомогу в умовах, максимально наближених до реальних. Так з допомогою систем з крапельницями перевірятимуть, чи правильно накладено джгут, чи зупинить він кров.

8. Проявити себе у стресових життєвих ситуаціях. Їх моделюватимуть в рамках одного із випробовувань. Це завдання на стресостійкість та кмітливість – що робити, коли тобі треба терміново купити медпрепарат, який рятує життя твоєму близькому, а в аптеці черга, що робити, коли бачиш, що злочинець захопив заручника, як поводитися, коли ідеш з дівчиною в парку і до тебе чіпляються хулігани.

9. Позбутися телефонозалежності. В учасників табору на 23 години на добу вилучають телефони. Всього годину в день, після вечері, вони мають на те, щоб подзвонити до рідних, сконтактувати з друзями чи позависати в інтернеті. Перші дні усіх страшенно ламає. А далі вони особливо й не чекають тих телефонів. Сказали кілька слів батькам – і відклали в сторону. Бо в таборі стільки цікавих занять.

10. Відчути силу дівчат. У Ranger Camp немає відмінності між хлопцями і дівчатами – усі виконують однакові завдання, без поблажок. Але і в побуті обов’язки не розділяють на «хлопчачі» та «дівчачі» – кожен сам прибирає за собою, миє посуд. Такий принцип гендерної рівності цьогоріч привабив до табору чимало дівчаток: з 30 учасників першої зміни – десятеро юначок. Щоб їх комфортно розмістити, організатори уже докупили великі намети.

11. Знайти друзів з різних куточків України… І не тільки. Наразі до участі в цьогорічному таборі зголосилися діти з дев’яти областей України. Також до Ranger Camp приїде хлопчик з Німеччини. Цікавилися табором і з Іспанії – хочуть відправити дітей, які саме будуть в Україні на канікулах. Тож товариство збереться не просто цікаве, а ще й міжнародне.

12. Отримати нашивку рейнджера. Ця маленька нашивочка сама по собі не багато вартує. Але для кожного кадета це символ, що він зумів пройти всі випробування, втриматися, перебороти себе, коли інші здавалися. І це робить її справді безцінною.

Підготовка до Ranger Camp’у триває. Організатори докуповують необхідні матеріали (і дуже вдячні магазину «ПанБуд» за безплатно наданий товар). Майбутні учасники бронюють місця, але вільні ще є, тож і ви можете скористатися шансом випробувати свої фізичні та психологічні сили у таборі рейнджерів. До участі запрошуються юнаки та дівчата 12-17 років. Детальнішу інформацію і телефони для реєстрації можна знайти на сайті www.rangercamp.com.ua.

Віталіна Макарик.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять − шість =