Новини

15 тисяч розлучень від початку року: чому все більше українців розривають стосунки?

Новини
283 переглядів

Менше одружень та більше розлучень: такими є цьогорічні шлюбні тенденції в Україні. Серед регіонів, де люди розлучаються найбільше: Дніпропетровщина, Харківщина, Одещина та Київщина. Чому так відбувається та який вплив на рівень розлучень в Україні має війна, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Одне розлучення на кожні п’ять одружень

За даними Міністерства юстиції, від початку року українці уклали понад 72 тисячі шлюбів. Це на 15% менше, аніж за той самий період минулого року та на третину менше, порівняно з 2022-м. Найбільше сімей українці створили у Києві – 9392. Друге місце у  Дніпропетровщини – 7076, далі йде Одещина – 4896. До п’ятірки також входять Львівщина (4616) та Харківщина (4148).

Водночас за даними Опендатабот, на кожні п’ять одружень в Україні     припадає одне розлучення. Їхня кількість росте вже два роки поспіль. Понад 15 тисяч розірвань шлюбу зареєстрували за перше півріччя  цього року. Це у 1,5 раза більше за відповідний період минулого року та на 18% більше, ніж за перше півріччя 2021-го.У лідерах тут так само Київ – 2118 розірвань шлюбу. До п’ятірки потрапили Дніпропетровська область (1404), Харківщина (1148), Одещина (1076) та Київщина (1072).

Відстань, втома та втрата довіри

Окрім усіх інших факторів, які й раніше впливали на кількість розлучень в Україні, після лютого 2022 року свій “внесок” робить і повномасштабне вторгнення росіян. Кандидатка психологічних наук Людмила Гридковець, стверджує, що війна проявляє усе, що ми раніше ховали від себе та інших, всі наші внутрішні патології: ”Люди заморожували конфлікти, замість того щоб їх розв’язувати. Притрушували зверху побутом, жили. А коли опинилися на відстані, не захотіли в оте все повертатися. Відстань – теж сильний чинник. Коли люди опиняються нарізно, вони починають проявляти власну активність і влаштовують особисте життя. Починається відвикання, бо не всі шлюби ґрунтувалися на великому коханні. Хтось жив разом через повагу, приязнь один до одного, хтось – через звичку. І це не значить, що погано жили, обом було комфортно. Але довелося роз’їхатися, і виявилось, що окремо теж живеться непогано”.

Схожу думку висловлює і психотерапевтка Марія Фабрічева. За її словами, криза, якою є війна, – це завжди перевірка зв’язків на міцність. Серед факторів, які впливають на рішення розірвати шлюб під час війни, на її думку, є відмінні політичні погляди у сім’ї, втрата довіри одне до одного, а ще – втома. Не варто забувати й по постійний стрес, який вже роками переживають українці.

Коментарі
Теги: Одружень зменишилося, розлучень зросло
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up