На головну Новини “Запрошення на весілля” чекають у Зимному

“Запрошення на весілля” чекають у Зимному

211

У районі триває підготовка до проведення 13-го фестивалю традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я». Через карантин дійство, заплановане на 4 жовтня, проходитиме переважно в онлайн-форматі, але відбудеться й ряд заходів, які глядачі зможуть відвідати. Скажімо, виставка короваїв, виготовлених майстринями із нашого та сусідніх районів, діятиме у районному будинку культури. До участі у цьому традиційному для фестивалю конкурсі уже зголосились восьмеро жінок, які поділяться своїми секретами випічки і оздоблення весільного хіба. Так само зможуть відвідувачі помилуватись і снопами, які для виставки виготовляють та прикрашають у громадах.

Також продовжуються знімальні процеси на колоритних майданчиках територіальних об’єднаних громад. Про це розповіла спеціалістка відділу освіти та культури райдержадміністрації Галина Руденчук. Вона зазначила, що відеочелендж «Запрошення на весілля» перейшов від районного будинку культури до Зарічанської ОТГ, до участі у ньому також готуються в місті Устилузі та селах Овадне і Зимне.

- реклама -

Фрагменти весільних обрядів у відеоформаті теж будуть представлені аматорами сцени кожної із громад та РБК. До початку фестивалю ці відео залишатимуться сюрпризом, та все ж, сподіваються організатори і учасники, вони приємно здивують глядачів. І лише завдяки соцмережам нам вдається хоч трошки заглянути за лаштунки творчого процесу. Як бачимо зі світлини користувача фейсбуку Ореста Бабія, у Зимнівській громаді зйомки проходять з гарним настроєм та навіть за участю сільського голови В’ячеслава Католика.  Отож, залишається рівно місяць очікавання, а далі глядачі зможуть поринути у світ народних традицій та обрядів завдяки новому формату фестивалю «Український коровай-сузір’я».

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

20 − 10 =