В історії України 2004 рік назавжди лишиться як рік Помаранчевої революції. Буремні події тих часів охопили і місто. Але було й чимало інших важливих та цікавих подій.
25-річчя дитячої художньої школи святкували у січні. Вже тоді дирекція закладу заявила про бажання присвоїти їй ім’я видатного художника-земляка Миколи Рокицького. Також у цьому році «золотий» ювілей відзначила дитяча музична школа.
Володимирчанам дякували за новорічні подарунки і просили підтримки у придбанні канцтоварів підшефного катера «Володимир-Волинський» (який згодом після окупації Криму зумів повернутися до складу українських ВМС).
У Суходолах завершили будівництво газопроводу, а у Володимирі почали будувати 80-квартирний будинок на Драгоманова. У місті запрацював «Бізнес-центр», а очолив його Віктор Олійник (в майбутньому – народний депутат України та депутат обласної ради). Також цього року володимирчан закликали до написання стратегічного плану розвитку міста.
Військові з Володимира побували із миротворчою місією в Іраку і ділилися про це враженнями.
«Княжною Володимира-2004» стала Оксана Цибульська, і в цьому ж році вона отримала срібну медаль «Кубка Євразії» в номінації «Моделінг». Хлопчача футбольна команда «ВІК» стала чемпіоном всеукраїнського турніру «Шкіряний м’яч». На фестивалі «Володимир» головними гостями були польський гурт «Горпина» та український «Тартак». А «Слово правди» цього року відсвяткувала своє 65-річчя.
Продукція ВАТ «Володимир-Волинського консервного заводу» увійшла в топ «100 кращих товарів України». У місті запрацювало кабельне телебачення.
Траплялися, на жаль, резонансні кримінальні справи: біля Лісного озера виявили тіло вбитого 50-річного чоловіка, а на Заріччі затримали місцевого мешканця, який вбив таксиста із Ківерцівщини, поклав тіло в багажник його автівки і так повернувся додому.
В Україні відзначали «Рік Польщі», і з цієї нагоди у селі Селець посадили «Сад дружби». Тим часом Володимир підписав свої перші міжнародні партнерські угоди – із Грубешовом та Кентшином. У травні Польща вступила в ЄС, і на кордоні замайорів прапор Євросоюзу.
Село Світанок перейменували на Чесний Хрест, повернувши йому історичну назву.
На президентській вибори у Волоидимир приїхали спостерігачі з іншиз регіонів, а виборчі списки рясніли неточностями. Після другого туру виборів у листопаді почалися протести проти фальсифікації волевиявлення, які потім отримали назву Помаранчевої революції. У Володимирі першими на мітинг вийшли студенти агротехнічного коледжу (на той час – технікуму). А Новий рік усі ми зустрічали, уже маючи законно обраного народом президента.