Новини
Сьогодні
20.07.2024

240 волинян отримали ваучери на навчання цього року

Лайфстайл, Новини, Освіта
163 переглядів

Громадяни України певних категорій, які бажають підвищити свій освітньо-кваліфікаційний рівень, або ж пройти перепідготовку, можуть отримати від держави ваучер на навчання.

Як скористатися цією послугою цьогоріч, розповіла директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин. Зокрема, упродовж 2024 року на Волині уже видано 240 ваучерів, з них – 124 на здобуття робітничих професій, 116 – для вступу на вищу освіту. Загалом профінансовано  мільйон 613 тисяч гривень. Загальний кошторис на цей рік становить понад 10 мільйонів гривень.

Право на одноразове отримання ваучера мають: люди  старші  45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;  внутрішньо переміщенні особи;  учасники бойових дій упродовж трьох років після демобілізації;  люди, які отримали поранення внаслідок війни; звільненні з полону громадяни України.

Щоб отримати ваучер, потрібно мати професійну, фахову передвищу або вищу освіту, не бути зареєстрованим у службі зайнятості як безробітний та не проходити впродовж останніх трьох років перепідготовку коштом Фонду соціального страхування на випадок безробіття та не отримувати ваучер раніше.

Також директорка центру зайнятості розповіла про зміни до порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році. Серед основних нововведень – здобуття другої вищої освіти може відбуватися без єдиного вступного іспиту  та єдиного фахового вступного випробування, а за співбесідою або фаховим іспитом в закладі вищої освіти залежно від спеціальності.

Коментарі
Теги: Ваучери на навчання, підвищення кваліфікації
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up