Новини

30 автівок від благодійного фонду вирушили на фронт

Війна, Головне, Разом до перемоги
638 переглядів

Ряди схожих, немов близнята, темних автівок з однаковим брендуванням, запарковані на майданчику в одному із населених пунктів Володимирської міської громади, певний час викликають занепокоєння місцевих жителів. Мовляв, чиї вони і чому простоюють тут, а не їдуть на фронт, де автомобілі потрібніші? Насправді ж благодійна організація «MK Foundation», яка й закуповує ці автівки, регулярно здійснює відправки на фронт – буквально вчора 30 таких бусиків передали представникам 23-х військових частин. А на їхнє місце незабаром заїдуть такі ж самі «фольксвагени», які ідентично пофарбують та відремонтують, аби вони могли надійно служити на передовій. Збоку може здатися, ніби нічого не змінюється, але завдяки «MK Foundation», розповідає комунікаційниця благодійної організації Аліна Шульга, уже десятки автомобілів рятують життя і полегшують виконання бойових завдань нашим захисникам на гарячих ділянках фронту.

Благодійна організація «MK Foundation» зареєстрована в Києві, але її важливий логістичний та організаційний ланцюжок пролягає через Володимирську громаду. Тут акумулюють привезені із закордону автівки, проводять їхній повний техогляд, приводять до ладу виявлені несправності, фарбують. І організовують їхню передачу на фронт. Наразі, як показує лічильник на офіційному сайті благодійної організації, закупили вже 945 автівок. З них більше 700 уже віддали військовим. Переважно це бусики одного типу. Також купували й передавали на передову автомобілі медичного призначення, пожежні машини, човни й безпілотні комплекси.

«Наша організація не збирає донатів, – озвучує головну особливість фундації її комунікаційниця Аліна Шульга. – Ідею такого формату діяльності фонду озвучив його засновник Максим Кріппа. Він і об’єднав довкола неї партнерів з галузі IT, зокрема зі сфери кіберспорту. Це розробники «S.T.A.L.K.E.R. 2», команда NAVI та інші. Тож усі авто, все майно  ми купуємо за рахунок вилучених коштів із бізнесу нашого бенефіціара та партнерів».

Аліна наголошує: усі автівки, які купують за кордоном, переважно в Німеччині, в Україну заходять виключно офіційно. І від військових частин також вимагають офіційно взяти їх на облік, надаючи всі необхідні документи. «Спершу ми проводимо технічний огляд машин, міняємо масла, фільтри тощо, заправляємо до повного бака, фарбуємо. І лише потім, переконавшись, що вони у належному технічному стані, віддаємо військовим. Якщо подивитися на номери, де зазначена дата в’їзду, то видно, що більшість із цих автівок в Україні буквально два-три місяці», – розповідає комунікаційниця.

Оскільки всі машини однотипні, то у місцевих жителів дійсно могло скластися враження, що це ті самі автівки, які простоюють тут місяцями. Насправді ж, запевняють представники фонду, регулярно відбуваються передачі транспортних засобів військовим частинам – часто це одна-дві машини за раз, але періодично організовують і масштабніші. Скажімо, вчора з цього майданчика на різні напрямки фронту вирушило 30 автівок. Їх передали 23-м військовим частинам. Серед тих, хто вчора поповнив свій автопарк завдяки «MK Foundation», – бригада «Гвардії наступу» «Буревій», 5-та штурмова бригада, «Азов», 53-тя ОМБр ім. Володимира Мономаха, 36-та окрема бригада морської піхоти та інші. Незадовго до цього, скажімо, автівку передали і 14-й бригаді ім. князя Романа Великого. Два тижні тому відбулася ще одна масштабна передача 80 бусів: 50 для третьої штурмової бригади і 30 для прикордонників.

По автівку для 44-ї окремої артилерійської бригади ім. Данила Апостола приїхав її військовослужбовець Кирило Тріщук. Повезе її на Лиманський напрямок, де, впевнений, машина послужить надійно і з користю. Каже, що часто бачить автівки від «MK Foundation», які вже є у їхній бригаді та тих, що тримають фронт «по-сусідству», – вони універсальні, маневрені й використовуються для різноманітних задач, від довезення боєприпасів та продуктів на позиції до евакуації поранених побратимів.

«Власне, ми й зупинилися на таких бусиках, бо це найпоширеніший запит військових, адже їх можна переобладнати під різні потреби, – пояснює Аліна. –Вони до нас приходять вантаженими, з одним водійським місцем, і всередині їх уже переробляють відповідно до завдань, які є нагальними у тій чи іншій військовій частині – і під транспорт медичної евакуації, і під станції зв’язку, і для перевезення особового складу чи провізії».

Поки ми спілкуємося, триває процес передачі автівок. Постійно під’їжджають представники різних військових частин, надають свої документи, отримують папери на автівки і вже новим транспортом повертаються до виконання бойових завдань. Одні, як Кирило, охоче спілкуються, інші не можуть озвучити медійникам навіть назву військового формування, до якого належать. Та всі вони помітно втішені таким поповненням фронтового автопарку. Адже, як нагадує наш співрозмовник, важко передбачити, скільки «проживає» машина в бойових умовах – повністю справну і безвідмовну, її може знищити за кілька годин ворожий прильот, а може й оминути лиха доля, і завдяки їй врятують життя не одному українському захиснику.

Процес поповнення матеріально-технічного забезпечення військових частин, запущений «MK Foundation», триває: одні автівки від’їжджають, натомість приїздять нові. Про передачу машин на фронт благодійна організація постійно інформує на своїх сторінках у соцмережах, і ми також повідомлятимемо про ці новини.

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: авто, волонтери
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up