Новини

Традицію Щедрого вечора визнали нематеріальною культурною спадщиною України

Культура
253 переглядів

Напередодні Нового року Міністерство культури та інформаційної політики України внесло “Традиції Щедрого вечора в Україні” до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури.

“Традиція щедрування жива: вона пройшла нелегкі випробування в нашій історії і збереглась завдяки її носіям, завдяки тим, хто її популяризував у різні часи. Водночас ми маємо тисячі прикладів, коли національна культурна спадщина надихала митців на створення сучасних творів з етнічними мотивами. Одним з найяскравіших таких проявів є “Щедрик” Миколи Леонтовича”, — зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Традиції щедрого вечора України відбуваються у формі так званих новорічних обходів. Традиція має довгу історію, йдучи своїми корінням із дохристиянських часів і містить 12 обрядових страв, звичаї готуватися до Щедрого вечора, перевдягатися: “водити козу”, Маланку, щедрувати. І тут важливим є всесвітньо відомий твір “Щедрик””, зазначила Марина Соботюк.

Коментарі
Теги: традиції
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up