Новини
Сьогодні
19.06.2024
18.06.2024

Відключать електроенергію боржникам

Комунальна сфера
561 переглядів

З понеділка в Україні почали відключати електроенергію боржникам. Про це повідомляє Мінфін, посилаючись на відповідь компанії Yasno.

За інформацією Yasno, кількість споживачів-боржників серед населення зросла з 760 тисяч до 1, 252 мільйона  абонентів  на 65%. А сума заборгованості сягнула майже 3,6 мільярда гривень.

Попередження надаватиметься споживачеві окремим письмовим повідомленням, де пояснюватиметься, чому споживачеві вирішили “відрізати” світло, і зазначатимуться: основа для відключення; сума заборгованості за відповідним договором; період, протягом якого виникла ця заборгованість.

Після отримання офіційного повідомлення про відключення боржник має 10 днів на сплату боргу. Якщо погасити заборгованість, відключати електроенергію не будуть. Навіть  не перебуваючи  в Україні, зробити це можна через сайт або додаток постачальника..

Як відомо, мораторій на відключення світла для фізосіб  було запроваджено майже одразу після початку повномасштабного вторгнення – 5 березня 2022 року. Однак 29 грудня 2023 року Кабмін ухвалив постанову № 1405, якою скасував цей мораторій. Виняток із цього правила зробили лише для пошкодженого війною житла (споживач має про це поінформувати енергетичну компанію), зон активних бойових дій та регіонів в окупації.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що найбільша кількість боржників, які не платять за комунальні послуги, в областях, які не дотичні до безпосередніх бойових дій.

Коментарі
Теги: боржники, електроенергія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up