На головну Анонси А ТРОН ПРЕТЕНДУЄ НА МІСЦЕ У КНИЗІ РЕКОРДІВ

А ТРОН ПРЕТЕНДУЄ НА МІСЦЕ У КНИЗІ РЕКОРДІВ

234

Різьбяр з Одещини Овнан Манукян вирізає воїна-стражника, що першим зустрічатиме гостей на вході до історичної пам’ятки – Валів городища. Працює майстер із високим всохлим ясенем, та тепер дерево отримає своє друге життя.

Хоч вдома і чекає майстерня, Овнан уже п’ятий рік їздить Україною на різьбярські змагання. Вірменин по крові, говорить він українською, називає себе мандрівником з бензопилою. Каже, що місто наше сподобалось: «В атмосфері відчувається шлейф потужних історичних подій».

- реклама -

На фото: Іван Мисюга.

На фото: Олег Дубинчук.

На фото: Костянтин Сацук.

Інші майстри працюють зі спеціально привезеним з Горохова дубом. Іван Мисюга з Івано-Франківщини вирізає князя Ізяслава, наш земляк Олег Дубинчук – князя Ігоря, Костянтин Сацук з Рівного готує масивну скульптуру Володимира Великого. Поки що вдома над виготовленням князівського трону трудяться Сергій та Андрій Ничипоруки. Трон претендуватиме на звання найбільшого у книзі рекордів України. Альтанку для його встановлення уже також споруджують.

   Нагадаємо, що цього тижня вперше на валах городища триває п’ятиденний пленер різьбярів «Князівський шлях до трону», що проводитиметься тепер щороку у рамках організованого Міністерством культури проекту «Малі міста – великі враження».

У суботу, 28 вересня, о 15.00, на Валах відбудеться святкове представлення пленерних робіт, на вас чекатимуть також фотозони у стилі княжої доби, майстер-класи, виставка сакрального мистецтва та металопластики ІХ-ХІІІ ст.ст. з приватної колекції Миколи Матусевича, вогняне шоу, ярмарок народних умільців. О 13.00 та 18.45 усіх охочих запрошують на театралізовані екскурсії містом.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сім − пять =