Новини

Адмінпослуги на колесах для Устилузької громади

Архів
83 переглядів

   Мешканцям найвіддаленіших куточків Устилузької ОМТГ тепер легше буде отримувати необхідні довідки, реєструвати важливі документи, і для цього не слід буде нікуди їхати. Віднині у кожне село громади за графіком вирушатиме єдиний на Волині мобільний центр з надання адміністративних послуг – представлення його відбулось в Устилузі минулої п’ятниці.

Оскільки громада територіально найбільша в районі (займає його третину) і має велику кількість дуже віддалених від центру сіл, куди не завжди є доїзд, бо час від часу виникають проблеми із перевізниками, Устилузька міська рада, аби спростити людям доступ до адміністративних послуг, минулого року подала заявку на отримання мобільного ЦНАПу. Завдяки партнерству з Програмою «U-LEAD з Європою» це стало можливим, розповів на урочистому відкритті голова Устилузької ОМТГ Віктор Поліщук.

Віктор Ростиславович наголосив на важливості реформи децентралізації, яка виявилась найрезультативнішою в Україні, що підтверджено й закордонними експертами. Децентралізація дозволила громадам розраховувати на участь у проектах, які успішно реалізовуються на умовах співфінансування з європейськими партнерами чи державним бюджетом.

   За словами регіонального спеціаліста Програми «U-LEAD з Європою» Ярослава Ющика, близько півтора мільйона гривень на спецавтомобіль виділено програмою, а на закупівлю внутрішнього технічного начиння близько 80 тисяч гривень надано з бюджету громади. Мобільний ЦНАП обладнаний ноутбуками, є сканер-принтер-ксерокс, акумуляторні батареї, генератор, який дозволить працювати техніці навіть за відсутності підключення до електромережі. У процесі підготовки устилужани отримали карти від мобільних операторів, щоб з’ясувати, чи на всіх напрямках буде зв’язок. В будь-якому разі на підсилення інтернет-  чи мобільного зв’язку є спеціальна антена та передбачені інші технічні рішення. Укомплектовані також цифровою валізою, що дозволить в разі потреби надавати послуги вдома у клієнта чи у лікувальному закладі.

   Автомобіль обладнано системами обігріву і кондиціонування повітря, а ще пандусом – для зручного обслуговування осіб з інвалідністю. Там два робочих і три місця для відвідувачів.

Як пояснив начальник Устилузького ЦНАПу Олег Василенко, спочатку будуть пробні ознайомлювальні поїздки по селах, скрізь будуть розміщені оголошення про роботу мобільного центру, контактні телефони. А вже потім двічі на місяць по чотирьох маршрутах автомобіль вирушатиме у дорогу: на Амбуків, Коритницю, Ворчин і Хрипаличі. Уже розроблено попередній графік, однак його будуть коригувати у відповідності до потреби. Якщо заявок із того чи іншого села не буде подано, у призначений день мобільний центр туди не поїде.

   Персонал Устилузького ЦНАПу пройшов відповідне навчання, про що їм було вручено сертифікати прямо у день відкриття мобільного центру. У місцевій пожежній частині відремонтовано гараж для автомобіля, відповідно, гарантується його постійна охорона, що було, зокрема, серед багатьох інших вимог партнерів, Програми «U-LEAD з Європою». Усі вони виконані.

   Отже майже 8 тисяч громадян 25-ти населених пунктів громади отримуватимуть тепер 80 адміністративних послуг із тих 125, які надаються у стаціонарному відділенні центру, неподалік від дому. Якщо комусь потрібно довідку про реєстрацію місця проживання або ж подати документи на субсидію чи заяву у РАГС абощо, очікуйте на приїзд мобільного ЦНАПу.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up