Новини

Афганський генерал і у Володимирі побував

Архів
15 переглядів

Афганський генерал Дашти Ісмаель  приїхав  на Волинь для вивчення спільно з обласною організацією Української спілки ветеранів Афганістану питання повернення в Україну полоненого Ігоря Білокурова з Любешівщини.

Щоб повернути знайденого в Афганістані  бранця, який,  ймовірно, є зниклим безвісти колишнім солдатом Радянського Союзу, потрібно вирішити низку процедурних питань. Ситуація ускладнена тим, що Посольства України в Афганістані нема. Та навіть, якщо й буде точне підтвердження, що це Ігор Білокуров з Любешівщини, на офіційному рівні важко застосувати практики повернення з полону, які існують в міжнародному праві. Ігор Білокуров був громадянином Радянського союзу – країни, якої вже немає. Українського громадянства в нього немає.

Афганський генерал мав зустріч з заступником голови обласної ради Романом Карпюком, радником голови Вячеславом Рубльовим та депутатами облради Григорієм Павловичем,  Юрієм Ройком та Михайлом Імберовським.  Пан Дашти Ісмаель пообіцяв особисте сприяння та пошук легального механзму повернення бранця на рідну землю. Він сказав, що робить це, аби допомогти матері зустрітися з рідним сином, а також з величезної поваги до українців, які, в складі радянської армії воювали в Афганістані. “Для мене буде велика честь, якщо вдасться допомогти вам у цій справі. Я навчався з колишньому Союзі. Поки я здобував знання, ваші люди гинули на моїй батьківщині. Схиляю голову перед ними”, – зазначив Дашти Ісмаель.

   Афганський генерал заїхав і до Володимира, де  свого  часу служив прапорщиком Ігор Білокуров.  Тут він зустрівся із воїнами-афганцями та вшанував пам’ять загиблих на цій війні, поклавши квіти до підніжжя пам’ятника.

Попри те, що частина інформації не розголошується, сторони сподіваються на позитивний результат дипломатичної місії Дашти Ісмаеля.   Знають  пр цей  візит і на Любешівщині, де, обнадіяна  звісткою на повернення сина, стара мами  місця собі  не знаходить

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up