Новини

Африканська  чума,  якої не  було

Архів
2 переглядів

   Нещодавно у інтернет-виданні «ВолиньUA» та на сторінці одного з районних депутатів з’явилася інформація про нібито випадки захворювання свійських та диких свиней на  африканську чуму у кількох населених пунктах району.

Аби підтвердити чи спростувати цю інформацію у п’ятницю відбулося засідання районної протиепізоотичної комісії, у якій взяли участь голова  РДА Наталія Василець, керівники  багатьох районних  управлінь, старости Стенжаричі та Микитичі, представники місцевих віддлів поліції та СБУ і депутат районної ради Павло Карпюк, а також  начальник обласного управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Анатолій Тимофіюк.

Начальник управління держпродспоживслужби у районі Роман Сергієвич з колегами працював у Микитичах та Стенжаричах, моніторячи ситуацію щодо імовірного спалаху африканської чуми, де  зустрілися з жителями та старостами, які повідомили, що люди проводили забій свиней для власних потреб.  Ствердної відповіді, чи дійсно було, що знайдене біля лісу дике порося, яке «поблизу села Стенжаричі, їдучи з лісу чоловік пішки наздогнав…, м`ясо якого приніс додому, після чого,через декілька днів, щоб не здохли дорізав в хліві всіх своїх свиней»(https://www.facebook.com/pavlo.karpyuk), так  і не отримали

Однак профілактичних заходів, у цих населених пунктах вжили. « Із усіма мешканцями проведена роз’яснювальна робота, –  зазначив Роман Сергієвич. – У господарствах  здійснюються дезінфекції.

Спростували і чутки про масовий падіж у лісі диких кабанів. Зокрема, неправдивою цю інформацію назвав представник ТзОВ «Ішів» Ігор Бакун.  Не надходила інформація щодо виявлення поблизу населених пунктів мертвих тварин і ні до устилузького міського голови, ні у старостати.  Запрошений на засідання комісії автор публікації у Фейсбук, теж не зміг підтвердити факти, якими оперує у дописі.

При відборі біоматеріалів для дослідження із району взято 10 проб. Результати п’яти з  них уже  відомі – наявність у тварин чуми не підтверджено. щодо решти повідомлять згодом.

Після цього засідання комісії працівники управління держпродспоживслужби у районі, начальник районної ветлікарні Євген Антонюк і начальник обласного управління безпечності харчових продуктів та ветмедицини Анатолій Тимофіюк ще раз виїхали у згадані населені пункти: оглянули місцевість та поспілкувалися з людьми. Опісля члени комісії зібралися ще на одне засідання, де Анатолій Тимофіюк наголосив, що у жодному із вказаних автором допису місць трупів диких тварин чи їх рештки не виявлено.  Дивуються чуткам і селяни, адже теж нічого такого за останні два тижні не помічали.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up