Новини

Анатолій Філозоф показав, як навчити глину співати

Архів
58 переглядів

Друге заняття Літньої школи мистецтв, яке відбулося минулої суботи, було присвячене ліпленню з глини. Відомий луцький майстер,спеціаліст відділу менеджменту та креативних індустрій департаменту культури Луцької міської ради,член громадської організації “Рукотвори Волині” Анатолій Філозоф, знаний як автор глиняних музичних інструментів, навчав слухачів, як зробити свищика і подарувати йому голос.

– Уся Волинь стоїть на глині, але не вся глина добра для гончарства, – почав свою лекцію майстер. Анатолій Філозоф розповів про те, які види глиняних виробів були популярні у наших краях, як нанести різні види орнаментів, надати поверхні блиску і, нарешті, подарувати йому голос. «Якщо звук дзвінкий – значить, глина добре випалена», – пояснює майстер і одразу ж демонструє «спів» власноруч зробленої окарини, яка звучить голосно, чисто і дзвінко.

А тоді, звіряючись зі схемою і уважно спостерігаючи за руками майстра, усі взялися за виготовлення свищиків. Працювали із двома видами глини – спершу з такою, що сама висихає, потім зі звичайною. Із першого разу нікому не вдалося виліпити співучу пташечку, на що майстер заспокоїв: треба зліпити два відра свищиків, щоб опанувати це ремесло.

Найскладнішою частиною заняття виявилося пробивання отворів, які б мали подарувати голос глиняній пташечці. Самостійно це зробити майже нікому не вдалося. Але у вправних руках Анатолія Філозофа геть усі свищики зрештою заспівали, і кожен учасник пішов зі своєю співочою пташкою додому.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Анатолій Філозоф, Віталіна Макарик, Літня школа мистецтва, майстер, майстер-клас
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up