Новини

Англомовний «Go Camp» з креативними навичками

Архів
32 переглядів

У ЗОШ №5 діяв  англомовний табір для дітей від 13 до 18 років “GoCamp online arts and creativitity”, який загалом уже п’ятий рік  супроводжує   канікули окремих шкільних колективів  в Україні, прагнучи  залучити їх до вивчення іноземних мов, розкрити творчий потенціал учнів та навчити працювати у команді.

На жаль, нині через пандемію учні могли спілкуватись із волонтеркою тільки онлайн, проте це не завадило їм налагодити тісний контакт та хороші стосунки. Мені про це розповіли директорка школи Ірина Костюк  та  відповідальна за реалізацію проекту  вчителька Тетяна Тарасюк, а також з учасниці табору.

Як зазначила Ірина Ростиславівна,  діти повинні створити презентацію свого міста, але це має бути інформація не загальновідома, а на рівні об’єкта, людини, звуку, кольору. Дітям нелегко працювати в таборі, проте цікаво. Для цього вчителі англійської мови школи, ментори доклали чимало зусиль. Зокрема, керівник методоб’єднання вчителів англійської мови  Тетяна Тарасюк, яка вже декілька років поспіль забезпечує участь школи  у програмі  “Go Camp”.  У 2019 році приїжджав волонтер із Іраку та проводив очні зустрічі. «Ми сподіваємось, що наступного року діяльність табору буде все ж у оффлайн режимі, адже ми вже повертаємось до звичного життя, тому волонтери, які працюють, зможуть приїхати у наш заклад  та зустрітись із дітьми, – каже директорка і додає,  що й інші вчителі англійської мови Вікторія Калачинська, Тетяна Поліщук, Лілія Карига теж старалися, аби дітям було цікаво у таборі, де вони  отримали новий досвід, змогли розвивати свої навички.
Тетяна Тарасюк розповіла, що це вже третій такий досвід роботи, вперше у 2019 році  спонсором шкільного проекту  був мобільний оператор “Київстар”. У цьому році вся кафедра вчителів англійської мови вирішила взяти участь в онлайн проекті табору,  який налаштований на розвиток креативних навичок  учнів,  звідти назва  “Go Camp online arts and creativitity”.  Школярі створюють різні проекти на базі міста, адже вже мало кому цікава інформація з Вікіпедії про пам’ятники, собори чи церкви, саме  їх проект передбачає подачу міста через колір, звук, маленький камінчик, деревце, травинку, пташечку за допомогою таких  технік як  скечинг, апропріація, асамбляж ,колаж, сторітелінг.  Таким чином сама ідея табору крута, адже дітям можна і навіть потрібно тримати в руках їх улюблені гаджети та з ними  творити різні дива, додавати щось своє. Учні освоїли таку цікаву техніку як апропріація, про яку писав Пабло Пікасо: “Гарні художники копіюють,найкращі художники крадуть.” Ми звичайно не крали, а, наприклад,  до пам’ятника Данилу Галицькому  додавали щось своє і відстоювали цю ідею», – каже Тетяна Степанівна.

Перед табором  вчителі школи, зокрема кафедри англійської мови, пройшли ефективні та напружені тренінги, яку організувала команда “Go Global”,  де була розроблена програма, але відповідно до неї  діти повинні були працювати вдома через зум-кімнати. Але  оскільки  у ній є частина, яка сама по собі важка, адже все пояснення  відбувається англійською мовою, тому, аби діти розуміли завдання точніше, вирішили збиратись на заняття у шкільному кабінеті очно. Спочатку прослуховували лекцію, тоді вчитель пояснював усе англійською, далі переходили на українську. На звершення табору  його учасники  попрощалися із своєю воленторкою, хорваткою Теодорою Колак, яка через пандемію не змогла приїхати  та особисто зустрітись з своїми учнями, але пообіцяла відвідати Україну при нагоді.

Для вчителів табір – цікавий досвід, адже для роботи залучено сучасні онлайн технології, які в майбутньому можна буде використовувати не лише в таборі, а й на уроках.
Своїми враженнями також поділили учасниці табору.

Юлія Симчук: “Go camp – це цікаво і захоплююче. Зараз важче ніж  два роки тому, адже все  відбувається онлайн. Проте ми стараємось по максимуму. Усі завдання різноманітні і цікаві. Вивчали такі техніки як асамбляж, колаж, порівняння, сторітелінг, техніку апропріації та скечінг і  за цим робили проект. Завжди дослухаємось порад менторів і волонтерів. Загалом від табору ми отримаємо хороший досвід, яскраві емоції та незабутні спогади.”

Діана Луцюк: “За два тижні в таборі виконували багато цікавих  завдань –  малювали, придумувати казки та історії англійською мовою, спілкувались з волонтерами,  дізнавалися про їхні життя та захоплення. Мені в таборі дуже сподобалося, шкода що волонтери з нами були тільки онлайн”.

Олександра Маслій: “Спочатку, коли запросили в табір, трішки вагалась, чи зможу розмовляти англійською мовою,  щоб мене розуміли. Але  все не так складно, я змогла. І  вже чекаю наступного разу, щоб відвідати табір знову.”

Анастасія БАЛУДА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up