На головну Разом до перемоги Англомовний клуб з волонтером із США

Англомовний клуб з волонтером із США

123

Вай Сусман (Y Paul Sussman) – перший з-поміж волонтерів Корпусу миру США в Україні, який працював у Володимир-Волинському педагогічному коледжі ім. А.Ю. Кримського. Його місія тривала впродовж 2006-2009 років. Викладачі закладу й досі пам’ятають щиру усмішку, доброзичливість, досить пристойну українську мову та зацікавленість в усьому, що оточувало тут, зазначається на сайті коледжу.

    І на заняттях, і в позанавчальній діяльності, і під час неформального спілкування студенти не тільки вивчали мову та долали комунікаційні бар’єри, а й засвоювали уроки толерантності, відкритості, доброзичливості.

- реклама -

   Після закінчення місії Вай Сусман повернувся на батьківщину, займався викладацькою діяльністю в університеті. Нині він проживає в містечку Міннеаполіс (штат Міннесота) та працює програмістом. Однак зв’язків з Україною і з коледжем ніколи не поривав, адже тут залишилися його друзі та колишні колеги. У 2018 році разом із дружиною Вай Сусман знову відвідав Україну, побував у стінах закладу освіти, який став йому рідним.

   Боляче вразила Вая звістка про російське вторгнення в Україну. З перших днів війни він виявляє активну громадянську позицію, постійно бере участь в акціях на підтримку нашої держави, надає матеріальну допомогу ЗСУ.

   Проте цим його добрі справи не обмежуються. З ініціативи Вая Сусмана викладачі циклової комісії іноземних мов налагодили роботу англомовного клубу (English Club) для студентів коледжу. Сучасні технології дозволяють удосконалювати комунікацію іноземною мовою, спілкуючись із носієм мови навіть з-за океану. Онлайн-зустрічі проходять цікаво, оскільки волонтер приваблює своїх слухачів інтелектом, безпосередністю, оптимізмом і чудовим почуттям гумору. У пріоритеті вдосконалення непідготовленого ситуативного мовлення, обговорення ідіоматичних висловів, фразових дієслів, звичаїв і традицій Сполучених Штатів Америки.

   Участь у роботі англомовного клубу вдосконалює мовленнєву та соціокультурну компетентності студентів, надає їм додаткових преференцій в майбутній професійній діяльності. Однак найголовнішим є те, що Вай Сусман не має наміру зупинятися на досягнутому, а планує продовжити співпрацю в рамках English Club у 2022/2023 навчальному році.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × 3 =