Новини

Архієпископ Матфей взяв участь у архієрейському соборі у столиці

Лайфстайл, Новини
263 переглядів

Архієпископ Володимирський і Нововолинський Матфей взяв участь у суботньому  всенічному бдінні в Свято-Михайлівському соборі  Києва, яке очолив Предстоятель ПЦУ  Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, якого владика разом із  членом єпархіальної ради Віталієм Савлуком привітав  з Днем небесного покровителя. 

А також цього дня  відбувся Архієрейський Собор автокефальної ПЦУ, де у числі 53 архієреїв  був і владика Матфей.  Собор схвалив роботу Предстоятеля Епіфанія та Київської Митрополії, підтримав зусилля  держави щодо захисту релігійної спільноти і всього суспільства від ворожого іноземного впливу та необхідність законодавчої заборони підлеглості релігійних організацій в Україні релігійним об’єднанням з центром у державі-агресорі.  Ухвалено  проєкт листа до   Вселенського Патріарха Варфоломія та  Священного Синоду Вселенського Патріархату з проханням звернутися до Кирила Гундяєва з вимогою публічно відректися від лжевчення «русского міра», засудити і відкликати наказ так званого «Всесвітнього російського народного собору», в якому містяться елементи цього лжевчення.

Зважаючи на особливу тяжкість, публічність та вперту нерозкаяність злочинів проти Бога, Церкви Христової та людства, вчинених мирянином РПЦ путіним, Архієрейський Собор УПЦ (ПЦУ) засвідчив, що той своїми злочинами і впертим та свідомим нерозкаянням в публічних гріхах сам відлучив себе від Церкви.

У неділю, у день святителя Епіфанія Кіпрського, архієпископ Матфей співслужив з єпископатом ПЦУ  Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію з нагоди дня Небесного покровителя  у Свято-Михайлівському  соборі столиці.  Після урочистої відправи освятили евакуаційний автобус для потреб відділу соціального служіння Київської митрополії «Параволан».

Волонтерська група «Параволан» здійснює евакуацію поранених і хворих захисників України з зони бойових дій. До її складу входять, зокрема, студенти й випускники духовних навчальних закладів ПЦУ.

Коментарі
Теги: Архієрейський собор, владика Матфей, Київ
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up