Новини

Спад злочинності  у  районі, гральні  заклади  в Устилузі   та «задешева»  земля 

Архів
31 переглядів

   Півтора десятки питань розглянули депутати районної ради на сесії, яка відбулася минулого   четверга. Перед початком роботи над порядком денним, традиційно озвучили депутатські запити. Їх було небагато: Ярослава Вознюк поцікавилася у представника Зарічанської ОТГ, чи заплановано ремонт дороги у Дігтеві і чи буде відкрита третя група у дитсадку в Суходолах. На обидва запитання отримала ствердні відповіді, щоправда, з уточненням: в садочок доберуть ще одну групу лише після того, як завершать ремонт приміщення. Також Павло Карпюк запитав, чи виконуватиметься рішення щодо прикордонного пункту «Амбуків», прийняте на попередніх сесіях, на що теж почув заспокійливу відповідь.

Про стан злочинності та правопорядку на території району за перше півріччя року доповіла представниця місцевої прокуратури Людмила Калиновська. Зокрема, вона зазначила, що за  такий  період у районі не зафіксовано жодного важкого злочину (як-то убивств, розбоїв тощо), загалом же рівень злочинності зменшився, порівняно з минулим роком, і є нижчим, аніж в середньому в області. В’ячеславЦибах зазначив, що люди скаржаться на гральний заклад в Устилузі, і запитав, чи прокуратура збирається вживати заходи з цього приводу. Людмила Калиновська відповіла, що заяв щодо такого нелегального закладу до них не надходило, але якщо депутатам відомий такий факт і точна адреса «підпільного казино», то нехай пишуть офіційну заяву, і прокуратура нею займеться. Устилузький міський голова Віктор Поліщук зазначив, що з міською радою режим роботи закладу ніхто не погоджував, відтак, точної його адреси він не знає. Поза тим, додав: у прикордонному місті було три «точки» з гральними автоматами, лишилася тільки одна.

Також депутатів цікавило розслідування обставин раптової смерті першокласниці у П’ятиднівській школі. «Кримінальне провадження відкрито, експертиза триває, тож про висновки поки говорити рано», – відповіла представниця прокуратури.

Про готовність бюджетних установ до нового опалювального сезону доповів начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ РДА Петро Чуцький. Якщо школи і дитсадки, по суті,підготували ще до початку навчального року, то із закладами культури є проблема, бо не всі громади можуть підготувати їх належним чином. Втім, роботи ведуться. Потреби твердого палива поки що не на 100 відсотків закриті, але на перший період його вистачить, запевнив доповідач.

Депутати також проголосували за виділення 30 тисяч гривень для ремонту санвузлів військової частини, затвердження Порядку використання коштів районного бюджету на безплатне зубопротезування пільговиків та переліку базової мережі закладів культури, закриття Центру первинної медико-санітарної допомоги як окремого підрозділу ТМО, внесення змін до бюджету району та до положення про районну централізовану бібліотечну систему.

Затвердження технічних документацій з грошової оцінки земельних ділянок викликало низку дискусій. Зокрема, голова РДА Наталія Василець засумнівалася в об’єктивності запропонованої оцінки, мовляв, вона занадто низька. Депутат Ігор Антощак і ряд інших підкреслювали, що оцінювали землі фахівці Держгеокадастру, а професіоналам,  мовляв, видніше. До того ж, у більшості  цих ділянок, особливо в урочищі «Чорна лоза»,  лише невеликий відсоток справді придатний до ведення господарської діяльності – одні страшенно заболочені, інші зарослі чагарниками. Після нетривалої, але палкої суперечки проект цього рішення таки не підтримали: більшість депутатів вирішили утриматися.

Насамкінець районна рада підтримала звернення колег із інших органів місцевого самоврядування до Верховної Ради, Кабміну, окремих міністерств, депутатів і чиновників – щодо врегулювання фінансування соціальної інфраструктури району, впровадження реформ в галузях освіти та медицини, фінансування структурних підрозділів Національної поліції, а також прийняла звернення щодо подвійного оподаткування земель лісового господарства та подолання президентського вето на закон, який стосується збереження лісів.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up