На головну Новини На місці унікальної церкви у Суходолах встановили хрест

На місці унікальної церкви у Суходолах встановили хрест

205

  На Суходільському кладовищі встановили пам’ятний знак, де колись майже протягом чотирьох століть стояла дерев’яна церква Воскресіння Господнього. Цей задум було втілено завдяки виграному проекту  в рамках конкурсу кращих місцевих ініціатив, який проводила Зарічанська сільська рада. 

    Краєзнавець Олександр Цинкаловський згадує про церкву Воскресіння, побудовану приблизно у 1580 році в своїй книзі «Стара Волинь і Полісся»: «… друга церква на «старих могилках», архаїчної конкструкції трьохподільна. Кожний з трьох зрубів був збудований окремо і не був звязаний з іншими двома зрубами. Церкву цю збудували земляни Загоровські в 16 ст. з модринового дерева. До кінця 1914 р. зберігся там іконостас старого письма, ікони, рукописні книжки, стародруки, метрики перенесено до нової. І в 1935 році було це все забране автором і перенесене до Львівського Українського Архіву. При цій старій церкві в 16 ст. був заснований Загоровським притулок для старців і калік…».
Згадується суходільський храм Воскресіння і у заповіті володимирського городничого Василя Загоровського, який він написав, коли потрапив у полон до татарів. У 50-х роках минулого століття унікальну церкву ступінчасто-пірамідального типу з трьома вежами, було зруйновано. Але місцерозташування цієї церкви ще досі пам’ятають старожили. Те, як виглядала колись церква Воскресіння можна нині побачити на світлинах початку 20 століття.
Минулого тижня памятний знак був освячений настоятелем теперішнього суходільського храму отцем Іваном. У заході взяли участь жителі села, депутати сільради та її очільник Ігор Пальонка.
Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

одинадцять − 4 =