Новини

Аж два вертепи ходили Бубновом

Архів
119 переглядів

Жителів Бубнова колядниками не здивуєш. Адже кілька років поспіль завзята сільська молодь віншує односельців із Різдвом Христовим, перевтілюючись на героїв більш як тисячолітньої історії, додаючи й комічні картинки побутового життя нашого народу. Та цими днями бубнівці таки знову мали нагоду подивуватися – бо від хати до хати простували аж два веселих дзвінкоголосих гурти. Незважаючи на геть не зимову погоду й те, що замість рипучого білого снігу під ногами чвакало болото.

Серед учасників старшої групи – вже досвідчені вертепники. Студент агроколеджу Роман Романюк став Іродом, Олег Довгун з луцького політехнічного університету – воїном, викладач ВПУ Богдан Потерук і ще один студент Віталій Подзізей – Царями. Богдан Мельничук, котрий навчається у Київській академії внутрішніх справ, – незмінний виконавець ролі Мошка, а майбутній лікар Настя Ткачук приїхала зі Львова, щоб зіграти його дружину Сару. На янголів перебралися молода мама Настя Потерук й одинадцятикласниця Тяня Хомюк, на пастухів – студенти Андрій Рокицький з луцького політеху і Славко Менкунець з агроколеджу. Костюм Смерті вдягнув Максим Лаць, котрий працює на приватному підприємстві у Менчичах, а Чорта – будівельник Роман Потерук.

У другій вертепній групі переважали школярі. Восьмикласниці Мар’яна Катренич і Оля Загорська вдягли ангельські крила, Марічка Козловська з 11-го класу виконувала роль Сари, Андрій Хомюк і Максим Дігалевич (9 клас) – підступного царя Ірода і Смерті. Пастухами стали учень ВПУ Юрій Головенко і школяр Назар Подзізей, Мошком – студент нововолинського електромеханічного коледжу Богдан Головенко, Чортом – Влад Любух, колядником – Орест Рокицький, звіздарем – Влад Рябий, який вчиться у ВПУ.
Дівчата й хлопці так захопилися підготовкою різдвяного дійства, що не рахувалися з часом і, незважаючи на передсесійну напругу у своїх вишах, кожну годину перебування вдома використовували для репетицій та оформлення костюмів і реквізиту. Сценарії для обох вертепів, аби не повторювати минулорічних, пильно підбирала, вдосконалювала і доповнювала власними місцевими елементами директор будинку культури Леся Степанюк. Допомагала шліфувати гру молоді й дітям художній керівник Віта Баранович. Костюми обновлювала місцева швачка Віра Хом’юк. Та навіть вони, хоча не раз бачили репетиції, признаються, були приємно вражені, коли гурти вертепів завітали на Різдво до їхніх осель.

-Із нетерпінням виглядаємо наших колядників, адже вертеп – молитовне прославляння Бога, – хваляться жителі Бубнова, парафіяни місцевого храму Казанської ікони Божої Матері, – Тішить, що молодь береже народні традиції, так у нас формується покоління шляхетних патріотів України, людей з високою духовністю. Наші діти влаштували свято для усього села, бо створили справжні різдвяні вистави.
За наколядовані гроші старші артисти вирішили обкласти бруківкою п’єдестал навколо встановленого торік хреста, а молодші використають їх на вертепні костюми, аби наступного року також віншувати земляків.

Адміністрація Бубнівського будинку культури дякує молоді за активність у добрій справі й творчу роботу.

Ірина НАДЮКОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up