Із 2 квітня розпочалася національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Вже другий тиждень володимирчани мають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Наскільки активно цей процес відбувається у Володимир-Волинському ТМО та які проблеми виникають?
Хоча і не зустріти у лікарні розрекламовані наліпки із надписом «Тут можна обрати свого лікаря», утім і у Володимир-Волинському ТМО вже від початку квітня можна обирати сімейного лікаря та педіатра, адже медичний заклад підключений до Національної електронної системи охорони здоров’я (eHealth). Зі списками лікарів із якими можна підписати декларації можна ознайомитись на сторінці ТМО у Фейсбуці. Їх друкували і в останніх випусках газети. Утім чи то передпасхальні клопоти чи малопоінформованість місцевих жителів вплинули на те, що поки що ажіотажу біля кабінетів педіатрів не спостерігається. На середу, 11 квітня, лише 21 людина підписала декларації з лікарями.
«Те, що поки немає ажіотажу, це навіть добре для нас, – зізнається головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук. – Адже якщо всі масово підуть підписувати декларації, то, відверто скажу, ми цього не потягнемо. Періодично виникають проблеми із електронною системою, зокрема, у вівторок після пасхальних вихідних, вона взагалі «лягла» і не працювала цілий день. Окрім цього при реєстрації у системі на одного пацієнта затрачається значно більше часу, аніж передбачалось раніше ».
Попри такі проблеми, хвилюватися не слід, адже всі встигнуть обрати собі лікаря, заспокоює Олександр Клачук і радить приходити з цієї метою до медзакладу вже після Провідної неділі і, бажано, у другій половині дня.
Нагадаємо, декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, людина повідомляє державу, що плата за її медичне обслуговування має надходити саме у цей медичний заклад. Декларація не є юридичним документом і не підписується раз і на все життя.
Для того, аби підписати декларацію, потрібно мати із собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Для дитини (якщо підписуєте угоду з педіатром) ще потрібно свідоцтво про народження. Може так статися, що хтось не має мобільного телефону. Не біда, у такому випадку слід мати ще фотокартку. Ваші дані та номер телефону внесуть у систему eHealth. Це може зробити особа, яку визначить лікувальний заклад: реєстратор, медсестра, фельдшер чи сімейний лікар. Тож зверніться у реєстратуру, і вас скерують, до кого звернутися. Ніяких бланків, підписів, печаток не потрібно. Після введення даних пацієнт отримує на мобільний телефон повідомлення з кодом для підтвердження. Коли всі дані внесені в електронному варіанті, декларацію роздруковують. Пацієнт уважно звіряє усі дані. Якщо все правильно, декларацію підписують у двох примірниках: один залишається в лікувальному закладі, інший — у пацієнта.
Тетяна ІЗОТОВА.