Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

Багатолюдно, з відеофільмом і більш ніж десятком запитань відбувся звіт міського голови

Архів
6 переглядів

У п’ятницю, в культурно-мистецькому центрі відбувся звіт міського голови Петра Саганюка про роботу за рік. Основні його тези газета «Слово правди» друкувала у минулому номері, отож відразу перейдемо до запитань, які тут письмово адресували міському очільнику, а їх назбиралося понад півтора десятка. Виступ Петра Саганюка супроводжувався  відеоматеріалами, які порівнювали бюджетні показники у минулому і нинішньому роках.

Найбільше  запитань стосувалися комунальної сфери. Жителі міста цікавились благоустроєм вулиць Соломії Крушельницької, Івана Сірка, провулку від прокуратури до педколеджу, площі Героїв. У цьому році до міської ради надійшло чимало звернень щодо асфальтування доріг. За кошти міського бюджету проклали асфальт на 16, й ще на 13  вулиць виготовлена проектно-кошторисна документація за кошти мешканців, отож вони чекатимуть наступного року. Щодо реконструкції площі Героїв, то ще раніше міський голова дав доручення оголосити конкурс проектів для проведення таких робіт, а кращі з них винесуть на громадське обговорення.

Цікавилися жителі міста, коли у місцевому ЦНАПі почнуть видавати  біометричні паспорти? Начальник центру Алла Троць повідомила: вже для цього закупили спеціальне обладнання, а їхні спеціалісти готуються пройти навчання, отож найближчим часом тут  буде  така послуга, а усіх їх надають  понад сотню. Як міськрайонний центр зайнятості переселиться у нове приміщення, у вивільнене, що через дорогу від ЦНАПу, переведуть міграційну службу, це також пришвидшить спільну роботу.

У великих містах виникла проблема зі сміттям, яке немає куди подіти. Чи є така загроза у Володимирі? Усе робимо, аби швидше розширити полігон твердих побутових відходів, каже міський голова, – уже виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво третьої карти полігону для складування таких відходів. Його вартість понад 12 мільйонів гривень, на будівництво проситимемо фінансування з держбюджету, бо у міськім таких коштів не знайти, без допомоги народного депутата Ігоря Гузя в цім не обійтися.

Уже кілька тижнів б’ють на сполох занепокоєні батьки, діти яких відвідують школу-інтернат «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», бо вищі чини хочуть закрити дошкільне відділення, тут не набиратимуть учнів у початкові класи. До звернень батьків і дирекції хоч трохи прислухалися. Недавно стало відомо, що продовжать фінансувати школу з обласного бюджету до 1 вересня 2018 року. До цього часу, мабуть, вдасться розв’язати проблему «70 на 30», а це означає, що у цім закладі лише 30 відсотків учнів мають бути з міста чи Володимир-Волинського району, всі інші – з інших районів області. Нині майже порівно. Влада готова фінансувати міських дітей, але і у міських школах вчаться 325 школярів з довколишніх сіл, а вартість навчання одного обходиться для міського бюджету дві тисячі 700 гривень у рік, отож доведеться з ОТГ і за них брати плату.

Володимир-волинців  нарікають, що бродячі собаки, хоч і  бігають з кліпсами у вухах, та їх не поменшало. Це питання неодноразово  порушували місцеві активісти, які хотіли створити притулок для чотирилапих, але запропоноване місце біля полігону твердих побутових відходів їх не влаштовувало, кажуть, занадто далеко. Ще тут цікавились, коли у школах запрацюють групи продовженого дня, де учні перебували б до 20-ї години, чи можливе об’єднання з Оваднівською територіальною громадою, бо закон це дозволяє зробити, яка ситуація з камерами відеонагляду, які мали поставити у людних місцях, бо у місті збільшилось крадіжок і грабежів… Не оминули і ремонт та реконструкцію музею, на які виділено більше мільйона гривень, але ці роботи перенесуть на наступний рік.

Депутат міської ради Сергій Радкевич просив звернути увагу на відсутність пішохідного переходу в центрі міста на Ковельській, бо після ремонту там  чомусь забули намалювати розмітку. Та ще він від імені жителів вулиці Київської подякував міській владі за благоустрій. Члени ОСББ «Мрія» також дякували за сприяння в утепленні багатоповерхівки на вулиці Ковельській, військові зенітно-ракетного полку та 14-ї окремої механізованої бригади – за допомогу. Виступив і помічник народного депутата Андрій Бокоч, котрий також адресував слова вдячності міському голові, а той у свою чергу  – Ігорю Гузю та його команді.

Ще один приємний момент скрасив це офіційне зібрання: Петро Саганюк вручив Анатолію Бойку відзнаку від президента «Заслужений майстер народної творчості України». Це дуже схвилювало нашого земляка, який створює справжні мистецькі шедеври й, дякуючи за таку увагу і підтримку, він ледве стримував емоції.

На завершення звіту міський голова подякував усім за довіру, пообіцявши й надалі працювати для громади.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up