Новини

Багатотисячна хода на підтримку України

Новини, Світ
135 переглядів

У другу річницю вторгнення росії в Україну тисячі людей у всьому світі вийшли на мирну ходу.

Ірландія – не виняток. Тут щотижня біля посольства росії тривають протести проти країни-агресорки. Щотижня сюди приходять небайдужі українці та ірландці, котрі читають патріотичні вірші. І деякі з них не покидають це місце впродовж двох років, закликаючи уряд ще дієвіше підтримувати українців.

Ці та подібні заходи, це – спосіб нагадати світові про війну в Україні, якою ціною країна відстоює свою свободу. Це ще один спосіб обʼєднатися та підтримати один одного.

Багатолюдна мирна хода у Дубліні зайняла одну з центральних вулиць. Її повністю перекрили від транспорту місцеві правоохоронці, тут чергували медики.

Організатори дійства, а це Посольство України в Ірландії і волонтерська організація в Дубліні охарактеризували захід, як наймасовіший, бо не очікували на таку велику кількість демонстрантів. Тому в екстренному порядку довелось обмежити рух на деяких вулицях.

Патріотична хода, неймовірна атмосфера єднання, українські пісні й сотні жовто-блакитних стягів, – це все розчулило до сліз. До ходи долучились ірландці, котрі приїхали з різних куточків острова, щоб підтримати українців. Вони постійно вигукували: “We stay with Ukraine!” На заході була присутня посолка України в Ірландії  Лариса Герасько разом з представниками місцевого уряду. Гуртом співали “Червону калину”, тут звучав гімн України.

Після маршу відбувся концерт, де збирали кошти для допомогу ЗСУ.

– Українці, я пишаюся вами! – ці слова посолка Лариса Герасько адресувала всім, хто, незважаючи на велику відстань,  підтримує і допомагає своїм землякам здолати ворога.

Тетяна АДАМОВИЧ

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up