Новини

Бандури в Устилузі звучать по-особливому

Архів
106 переглядів

Відреставровані, мов нові, бандури мелодійно звучать в Устилузькій дитячій школі мистецтв імені Ігоря Стравінського.   З часу, відколи запрацював цей культурно-музичний заклад, а це понад три десятки літ, це чи не одна зі значимих подій для дирекції, викладачів та учнів, каже викладачка школи Катерина Фурманюк, котра із Юлією Касьян і своєю старшою колегою Наталією Поліщук не стримують захоплення від такого подарунку.

А допомогла здійснити мрію їхня землячка -депутатка обласної ради, голова ВГО “Союз Українок” Ористлава Сидорчук, котра звернулася за підтримкою до голови обласної ради Григорія Недопада та депутатів. І результат не забарився. За таку значиму допомогу дякують їм усім директор Володимир Терещук і викладачі школи. Цього року, 17 червня, устилужани відзначатимуть 140-річчя від дня народження відомого композитора Ігоря Стравінського, ім’ям якого названо школу мистецтв, що розташована на другому поверсі садиби-музею. Отож, на оновлених музичних інструментах, відреставрованих у Львові, ще не раз звучатимуть твори відомого земляка.

Залюбки опановують гру на бандурі місцеві юні обдарування, нині тут навчається 22. Мають і гарні результати, можуть похвалитися перемогою у Всеукраїнському конкурсі бандуристів, де здобули призове місце, як і в обласних та районних.

Тріо “Намисто”, – таку назву має колектив у складі викладачів школи мистецтв Наталії Поліщук, Катерини Фурманюк і Юлії Касьян, який є лауреаом гран-прі міжнародного багатожанрового пісенного  конкурсу “Соловйов АРТ”, який відбувся у Києві. Репертуар у колективу різноманітний, здебільшого це твори українських та зарубіжних композиторів. А чи не найбільше до вподоби слухачам пісні “Іванку, Іванку…”, “Я піду в далекі гори” та багато інших, які щемливо відгукуються мелодійними струнами в людських душах. А надихає музикантів на творчість мальовнича природа райського куточка, місцина, де жив і творив їхній земляк, всесвітньовідомий композитор Ігор Стравінський.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up