Новини

Батьків трьох дітей за борг з аліментів позбавлятимуть права на відстрочку

Війна, Лайфстайл, Новини
274 переглядів

Батьки трьох чи більше дітей мають право на відстрочку від військової служби. Однак, згідно з новою версією Закону про мобілізацію, невдовзі за несплату аліментів понад три місяці хоча б за одну дитину боржників буде позбавлено цього права. Однак мобілізація для такої категорії осіб ні в якому разі не має бути покаранням.

«Бо військова служба — це обов’язок, як і батьківська відповідальність. Плюс справді є категорія таких батьків, які хотіли б сплачувати аліменти, але не мають роботи. Враховуючи достатньо високі зарплати в ЗСУ, це буде якраз механізм та можливість достатньо швидко погаcити борги. Головне — діти отримають фінансове забезпечення», — вважає заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

У разі погашення заборгованості право на відстрочку буде повернуто.

На 1 березня 2024 року на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебуває 520,2 тисячі документів про стягнення аліментів. Ця кількість може змінюватися щомісяця. Але не принципово. У середньому у країні чисельність неплатників аліментів пів мільйона, з яких на березень 16  тисяч 200 осіб (3 %) – жінки.  У бухгалтеріях підприємств, установах, організаціях з метою відрахування аліментів із заробітної плати (доходів), пенсій боржника перебуває 261,5 тисяч постанов про звернення стягнення на доходи боржника.

Точної статистики батьків-боржників за понад три місяці, які мають трьох чи більше дітей, немає. Однак це не менш ніж 20 тисяч людей, які можуть втратити відстрочку.

Міністерство юстиції вже обмінюється інформацією з Державною міграційною службою України, виконавці отримують дані з Єдиного державного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання фізичної особи-боржника. Тобто адреси таких аліментних ухилянтів відомі.

З січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів:  для дітей віком до 6 років – 1281,5, від 6 до 18 років – 1 598 гривень.  Розміри аліментів визначають, враховуючи кількість дітей:· на одну дитину – 1/4 від доходу;·  на двох – 1/3;  на трьох і більше – 1/2 від доходу. Максимальна сума аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів: до 6 років — 25630, від 6 до 18 років – 31960 гривень

Коментарі
Теги: аліменти, батьки трьох дітей, Борг
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up