Новини

Безплатне навчання для збирання дронів вдома

Разом до перемоги
164 переглядів

Віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликає українців пройти безплатне навчання і збирати FPV-дрони вдома.

“Українці постійно створюють круті ініціативи, щоб допомогти Силам оборони. Одна з них – проєкт “Народний дрон” від Victory Drones фонду технологічної допомоги Dignitas. Це інженерний курс, який навчить, як удома зібрати 7-дюймовий FPV-дрон.  Під час навчання отримаєте доступ до лекцій, будуть Zoom із лекторами, перелік компонентів та мастхев інструментів і матеріалів, які треба придбати, а також доступ до спільноти інженерів, де можна ставити запитання.

Збираєте FPV – надсилаєте інструкторам Victory Drones. Після цього безпілотник проходить перевірку якості збірки й випробування з вагою. Якщо тест успішний – дрон передадуть військовим. Старт курсу кожні два тижні”, – йдеться в повідомленні.

Учасники курсу вже передали військовим понад 100 безпілотників. Загалом більш ніж 80% відсотків з них надійшли на перевірку до інструкторів Victory Drones у гарному робочому стані, решту треба було дещо допрацювати. За словами міністра, це дуже високий показник для пілотної збірки.  “FPV-дрони стали геймченджерами в цій війні. Долучайтеся до проєкту – і будьте залученими до перемоги”, – закликав міністр.

Місцеві громади можуть закуповувати РЕБ для свого захисту

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що місцеві громади можуть закуповувати засоби радіоелектронної боротьби  у цивільних виробників для протидії ворожим ракетам і дронам.

Це стандартна практика протидії ворожим повітряним атакам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби . Є підприємства, які давно цим займаються. Зараз чимало цивільних підприємств долучені до виготовлення систем РЕБ.

«Зброю ж не купиш – стрілецьку, гармати, і ППО не купиш, але системи РЕБ, зокрема цивільних виробників, якщо вони робочі, їх треба перевіряти – це допомагає зберегти життя. І від дронів працює РЕБ, і може впливати на засоби повітряного нападу противника. Ракета може бути відведена, не долетіти до своєї цілі. Не потрібно витрачати дорогі ракети, якщо можна таким чином зупинити ворога”, – сказав речник Повітряних сил.

Вакансії військових тепер пропонує і служба зайнятості

Міністерство оборони України спільно з Robota.ua розпочали співпрацю з Державним центром зайнятості. Відтепер пропозиції про роботу військові частини розміщуватимуть і на Єдиному порталі вакансій Державної служби зайнятості. Далі вакансії пропонуватимуть безробітним людям у кожному регіоні України.

Мережа регіональних та базових центрів зайнятості налічує 535 установ та підрозділів. Передусім ідеться про небойові спеціальності, які забезпечать повноцінне функціонування та підтримку в тилу. У подальшому відбуватиметься відбір та професійне навчання кандидатів на професії.

Ця співпраця спрямована на поліпшення якості та прозорості відбору кандидатів до Сил оборони, які є чи не найбільшим роботодавцем в Україні, а обʼєднання зусиль держави та бізнесу допоможе посилити оборонну спроможність країни та надасть кандидатам можливість вибору спеціальності та підрозділу для подальшої служби

Для прозорості  армійських закупівель

Міністерство оборони презентувало Громадській антикорупційній раді при МОУ принципи роботи «Державного оператора тилу», який спеціалізується на закупівлях тилового майна для ЗСУ.

Віднедавна закупівлями для потреб Сил оборони займаються дві новостворені агенції, які опікуються закупівлями:  «Агенція оборонних закупівель», «Державний оператор тилу».

«Прозорість і підзвітність у закупівлях є нашим пріоритетом. Тож ми рішучі продовжувати реформування системи закупівель у Міноборони. Будуємо її за стандартами НАТО. Ключове – це задовольнити потреби ЗСУ, щоб військові ефективно планували свої операції. Водночас орієнтуємося на 100 відсотків  постачання саме від українських виробників», – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

У«Державному операторі тилу» та «Агенції оборонних закупівель» мають бути створені Наглядові ради.

Коментарі
Теги: безплатне навчання, збирання дронів
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up