На головну Історія Біль концтабірного життя увібрали у себе книги Андрія Кондратюка

Біль концтабірного життя увібрали у себе книги Андрія Кондратюка

194

У минулому номері «Слово правди « була надрукована моя публікація про в’язня концтабору «Норд-офлаг365» Олексія Громотовича.

До написаного хочу додати, що великий внесок у дослідження діяльності  згаданого концтабору зробив світлої пам’яті вчитель і краєзнавець Андрій Кондратюк. Він народився поблизу села Городище на Ковельщині. Закінчив Луцький педагогічний інститут. Багато років вчителював і працював інспектором шкіл Володимир-Волинського райвно.

- реклама -

Важливою справою його життя  було увічнення пам’яті  в’язнів концтабору «Норд-офлаг-365». Для цього Андрій Власович провів велику пошукову роботу- він листувався з уцілілими в’язнями, записував їхні спогади і свідчення про муки табірного життя. У результаті пошуково-краєзнавчої роботи були видані книги» «Норд-365 офлаг бореться» та « Ми гинули, щоб не загинути».

Ці книжки мають велике значення, адже ними користуємося і ми, музейні працівники, і нащадки в’язнів, і вчителі, і краєзнавці.

Мені довелося спілкуватися з їх автором – Андрієм Власовичем Кондратюком. Я тоді був ще школярем. Розпочав писати вірші. У 1993 році  певний час при універмазі діяв міський будинок культури, яким опікувався Микола Алєйніков.Пан Микола організував там літературну студію. Моя мама привела мене, на той час 13 річного хлопця, туди. Андрій Власович прочитав мої перші літературні спроби, гарно відгукнувся, дав свої професійні порадияк досвідчений педагог. Тож пана Андрія  вважаю своїм першим літературним наставником.

Днями до музею завітала його донька і подарувала нашій установі батькові книжки про концтабір. Ми їй дуже вдячні і хочемо запевнити, що музейні працівники бережуть пам’ять про Андрія Кондратюка і його внесок у вивчення історії Володимирщини.

Богдан ЯНОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × 3 =