Новини

Біопаливо стане обов’язковим у бензині

Лайфстайл, Новини
213 переглядів

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3356-д щодо обов’язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту.

Згідно з документом, із травня наступного року у бензині має обовʼязково бути рідке біопаливо на рівні не менше 5%.  У пояснювальній записці йдеться, що метою законопроєкту є створення нормативно-правової бази для розвитку сфери виробництва, обігу та використання рідкого біопалива на транспорті.

Також зазначається, що Україна із вступом до Енергетичного співтовариства взяла на себе зобов’язання ухвалити нове законодавство у цій сфері.

Законопроєткт передачає запровадження обліку та контролю вмісту біокомпонентів у бензинах, а також – встановлення відповідальності за недотримання квот виробниками, імпортерами та реалізаторами.

При цьому технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати вимогам технічних регламентів, гармонізованих європейських стандартів та інших нормативно-правових актів.

Згідно з документом, продаж бензину без біопалива буде каратися штрафом у розмірі семи розмірів прожиткових мінімумів (зараз – 3028 грн) для працездатних осіб за кожні 1000 літрів одержаної для реалізації партії (станом на 2024 рік це понад 21 тис грн).

Коментарі
Теги: біопаливо, транспорт
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up