Новини

«Бізнес має працювати!» – підприємці міста звернулися до влади

Архів
4 переглядів

«Уже понад місяць ми всі на карантині… Для малого і середнього бізнесу це те саме, що бути в комі», – так розпочав допис на фейсбуці Андрій Кандиба, спонукаючи підприємців міста згуртуватися для розв’язання цієї проблеми. Карантинні обмеження для багатьох дрібних підприємств та ФОПів принесли справді катастрофічні наслідки. Минулого понеділка представники малого та середнього бізнесу зібралися на збори (на свіжому повітрі, з дотриманням соціальної дистанції та в масках), аби напрацювати спільну позицію і добитися від місцевої та центральної влади можливостей для реалізації гарантованих Конституцією прав, зокрема – права на працю.

– Хоч моя діяльність і не підпадає під карантинні обмеження, я займаюся встановленням мереж відеонагляду, і це послуга без контакту з людьми, та прекрасно бачу, в якому становищі наші підприємці. Адже малий та середній бізнес, щоб розвиватися, переважно живе на кредитах, і кредитні зобов’язання ніхто не відміняв, навіть попри відсутність доходів. Також доводиться сплачувати податки, оренду, зарплату найманим працівникам, – каже Андрій.

Написав про це на фейсбуці і затегав голову спілки підприємців та промисловців міста Наталію Любімцеву, адже вважаю, що саме спілка повинна займатися цим. Вона вийшла на діалог, ми у чаті у вайбері обговорили й напрацювали подальші кроки, провели збори, підписали та передали до міської влади спільне звернення.

У нім висловили прохання звільнити від оподаткування, в тому числі і податку на нерухомість, тих підприємців міста, які змушені припинити свою діяльність на час карантину. При унеможливленні виконання цих вимог, бізнесмени просять міську владу дозволити здійснювати підприємницьку діяльність і відкрити ринки, магазини, павільйони МАФ та торгові центри з 1 травня і обов’язково звільнити від сплати єдиного податку та інших місцевих податків на період карантину та перехідний період після нього.

Зі свого боку підприємці гарантують дотримання ряду пунктів. Зокрема, зобов’язуються ввести додаткові заходи: забезпечити медичними масками, одноразовими рукавицями, антисептичними засобами, встановити обмеження доступу не більше чотирьох осіб одночасно у торгових павільйонах, центрах, магазинах на 50 м. кв з дотриманням гарантованих відстаней один-два метри один від одного. Підприємці, котрі мають найманих працівників, зобов’язуються проводити щоденні заміри температури, допускаючи до роботи тільки тих, хто має нормальну температуру. А також забезпечити їх індивідуальними засобами захисту.

– Приємно, що міська влада не проігнорувала наше звернення і вивела його на наступний рівень, – зауважує Андрій Кандиба.

У той же день міський голова Петро Саганюк звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням дозволити працювати ринкам (всіх типів) та бізнесу, а також послабити під час карантину умови його ведення, позаяк міськвиконком не наділений повноваженнями приймати рішення про відкриття чи закриття магазинів та ринків під час карантину.

“Рішенням міської ради від 18 березня звільнено від орендної плати та сплати компослуг тих підприємців, які здійснюють діяльність в орендованих приміщеннях комунальної форми власності, яким у період карантину заборонено працювати. Проте податкові пільги, запроваджені як на державному рівні, так і на місцевому, не дають бажаної підтримки”, – зазначив міський голова. Представники місцевої влади стали заручниками ситуації, однак продовжують відстоювати інтереси бізнесу, який є наповнювачем бюджету.

Компенсувати зарплатні виплати для підприємців та їхніх найманих працівників з бюджету міста неможливо, оскільки це буде порушенням Бюджетного кодексу. Крім того, міська влада не може змусити приватних осіб, власників майна чи торгової площі звільнити наймачів від орендної плати, тут підприємцям доведеться домовлятися самотужки.

Підприємці підкреслюють, що запустити бізнес у місті у тому форматі, якого вони зобов’язуються дотримуватися, реально в рамках законодавства, зокрема й з урахуванням протиепідемічних заходів. І сподіваються, що влада до них дослухається. Адже кожен день зволікання приносить все більше збитків малому та середньому бізнесу і зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up