Новини

Благоустрій сіл, бюджетні підсумки та стан доріг у районі обговорили на засіданні районної громадської ради

Архів
14 переглядів

На черговому засіданні громадської ради при райдержадміністрації її членами розглянуто три питання з важливих сфер життєдіяльності району – благоустрою населених пунктів, виконання бюджету та стану доріг. Після заслуханих доповідей та обговорення по кожному громадська рада винесла певні рекомендації.

На думку начальника відділу архітектури, містобудування та ЖКГ РДА Петра Чуцького, благоустрій села – це той основний фактор, який демонструє, чи є тут влада, і наскільки вона ефективна. Щороку на колегії у РДА затверджують перелік заходів з благоустрою населених пунктів. В усіх сільрадах розроблені та затверджені такі ж правила, відповідно до яких і розробляються заходи. Утім, вони регулярно порушуються і ніхто за це не покараний. Очільник відділу ЖКГ вважає, що мешканці району повинні бути краще ознайомлені із правилами благоустрою, ця інформація має бути розміщена на стендах усіх сільрад, а також на спеціальних буклетах, адже незнання правил не позбавляє відповідальності.

Петро Чуцький

Торік на благоустрій з бюджету району було витрачено близько 300 тисяч гривень. На належному рівні утримувались будівлі сільрад, церкви та заклади освіти разом із прилеглими до них територіями. Що не скажеш про окремі сільські клуби та магазини райспоживспілки. Наголосив начальник відділу ЖКГ і на актуальній проблемі побутових відходів. Це питання він вже порушував під час розмови із заступником голови ОДА Сергієм Кошаруком. Тож найближчим часом має відбутись нарада, під час якої розглянуть можливість облаштування в районі полігону твердих побутових відходів.

«Підсніжниками» називає Петро Чуцький стихійні сміттєзвалища, які з’являються навесні. Торік районі їх ліквідовано понад чотири десятки, виявлення нових незабаром розпочнеться. Члени громадської ради рекомендували посилити контроль за дотриманням правил благоустрою та притягненням до адмінвідповідальності порушників.

Інформуючи про виконання районного бюджету у 2016 році, начальник управління фінансів Олена Бондарук не загромаджувала свою доповідь цифрами, а на конкретних прикладах демонструвала позитивні зміни у наповненні скарбниці – завдяки як державній субвенції, так і власним надходженням, торік вдалось реалізувати ряд проектів, приділивши при цьому особливу увагу загальноосвітнім та дошкільним закладам освіти. Майже удвічі сільради подвоїли видатки на комунальну сферу – ремонтуються водопроводи, монтується вуличне освітлення та здійснюються інші роботи. Прогнози на цей рік також оптимістичні, адже зберігається хороша динаміка виконання бюджету. А це дасть змогу спрямувати кошти у житлово-комунальну сферу району, на ремонт доріг та благоустрій. «У нас головне бажання – аби кожна копійка працювала на громаду», – зазначила Олена Бондарук.

Андрій Кандиба

З проханням підтримати звернення з приводу катастрофічного стану доріг у районі до керівництва області та держави виступив на засіданні громадський активіст Андрій Кандиба. Він повідомив, що ініціативна група вже проводила у місті збір підписів громадян під зверненням до голови ОДА щодо проведення громадських слухань. На це відреагував директор департаменту інфраструктури ОДА Іван Мирка, який ініціював проведення спільної наради керівників та представників громади області. Проте, на думку Андрія Кандиби, зустріч була неефективною, адже конкретних відповідей на свої запитання вони так і не отримали. Дотепер залишається невідомим, які дороги ремонтуватимуть в області. Тож активіст вважає за необхідне вкотре звернутись до вищого керівництва держави. У зверненні, яке зачитав, звертає увагу високопосадовців на трасу між Володимиром та Нововолинськом, між Устилугом та Володимиром-Волинським, а також на вулиці Устилузьку та Зимненську. Члени громадської ради одноголосно підтримали запропоновані звернення.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: Андрій Кандиба, благоустрій, громадська рада, дороги, Петро Чуцький, район, Тетяна Ізотова
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up