Новини

Бобичі стали першою громадою, яка перейшла в ПЦУ

Архів
3 переглядів

   Процес переходу церковних громад до Православної церкви України торкнувся уже і Володимирщини. Першопрохідцями на наших теренах стали жителі села Бобичі, які минулої суботи організували сходи селян, на них більшістю голосів проголосували за приєднання до новоствореної української церкви.

Як стверджує березовичівський староста Юрій Ковальчук, усе відбулось без ексцесів, із 60-ти лише шестеро громадян не підтримали цього рішення. Усі привітали одне одного, поставили підписи в протоколі і чекають тепер на рішення свого священика отця Юрія Хавури, який поки що не підтримав більшості.

За словами бобичівців, питання переходу до української церкви гостро постало перед ними ще після подій 2014 року, тож рішення було не спонтанним, а виваженим. Чекали тільки Томосу, і ось тепер уже готові до серйозних кроків і змін. Люди радіють, що навіть хористи церкви також на боці громади. А регент хору Валентина Грек, жінка досить поважного віку, навіть пообіцяла їх навчити співати саме українською. Свого часу Валентина Яківна вчила цьому й хористів березовичівської церкви.

Молоді, середнього віку та старші мешканці села дуже поважають та цінують свого священика, який проводить богослужіння у їхній церкві уже понад десять років, із нетерпінням чекають на остаточне його рішення і сподіваються, що він залишиться з ними. «Третього лютого буде служба – і все проясниться».

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up