На головну Новини Богородиця у камуфляжі на площі Героїв

Богородиця у камуфляжі на площі Героїв

113

Виставка під відкритим небом робіт учнів дитячої художньої школи відкрилася нещодавно на площі Героїв. Малюнки юних художників присвячені 14 жовтня – святу українського козацтва і захисників України, а також Покрові. В деяких роботах ці мотиви об’єдналися, і на папері постала Богородиця у камуфляжі, яка захищає своїх синів і дочок на сході країни.

Раніше ця виставка експонувалася у культурно-мистецькому центрі, розповідає директорка художньої школи Катерина Юрчук, однак для того, аби з нею ознайомитися могло більше людей, не порушуючи карантинні обмеження, її розмістили на площі. Дитячі роботи роздруковані на банерах і приковують увагу як пасажирів транспорту, так і пішоходів.

- реклама -

В експозиції можна також побачити малюнки, які брали участь у виставці всеукраїнського конкурсу «PreЧиста», яка відбувалася у Чернівцях. Це конкурс для дорослих художників, й учні нашої ДХШ стали єдиними дітьми з усієї України, чиї роботи були представлені там, зауважує Катерина. Загалом же на виставці можна побачити малюнки як першачків, так і учнів четвертого класу, які навчаються у Інни Гарголь, Тетяни Омельчук, Ярослави і Віталія Михаликів. Кожен із них по-своєму мистецьки інтерпретує складну тему захисту країни від ворога.

– Нинішня пандемічна дійсність диктує нам нові формати, – коментує виставку під відкритим небом директорка ДХШ Катерина Юрчук. – Тому ми вивели мистецтво на вулиці міста, аби торкнутися ним сердець якомога більшої кількості людей. Кожен дитячий малюнок супроводжується рядками з віршів українських поетів, які допомагають втіленим на них образах глибше розкритися перед глядачами.

До Дня захисника України не лише учні, а й вчителі художньої школи долучилися до масштабних мистецьких проектів. Так роботи Інни Гарголь, Тетяни Омельченко та Ірини Надюкової експонувалися на всеукраїнській виставці у Києві, також творчість Тетяни Омельченко була представлена на виставці «Від Землі до Сонця» у Чернівцях. А викладач ДХШ Павло Юрчук взяв участь у збірній виставці трьох митців-атовців у Луцьку, де представив кілька циклів робіт на військову тематику.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 − один =