На головну Новини Борцівська «бронза» з чемпіонату України тренерки-викладачки

Борцівська «бронза» з чемпіонату України тренерки-викладачки

74

Спортсменка, тренерка-викладачка Володимир-Волинської ДЮСШ ім. Олексія Зінкевича, а за сумісництвом і вчителька фізкультури Зорянської гімназії, Дарина Веремчук посіла третє місце на чемпіонаті України з вільної боротьби серед жінок до 23 років і підтвердила звання майстра спорту України. Змагання  відбувалися на початку жовтня у Конча-Заспі. 22-річну спортсменку, яка гідно представила нашу громаду на всеукраїнському рівні, привітав міський голова Ігор Пальонка та вручив їй грамоту і премію.

Займатися вільною боротьбою Дарина почала у сьомому класі, коли у її рідній Зорянській школі стала діяти спортивна секція. Тоді тренер-викладач  Леонід  Каркушевський тричі на тиждень приїздив проводити тренування для сільських дітлахів. Деякі учні виявляли особливі спортивні здібності й згодом, аби займатися з сильнішими суперниками, почали їздити на тренування у Володимир-Волинську ДЮСШ. Серед них була і Дарина (до речі, деякий час вільною боротьбою захоплювався і її брат Максим). Рік дівчина займалася у спортшколі. На змаганнях, що відбулися у Ковелі, вона здобула перемогу у поєдинку з львівською спортсменкою. Цей турнір виявився ключовим у подальшій спортивній кар’єрі дівчини, адже її помітив тренер-викладач зі Львова, який запропонував спершу відвідати кілька спортивних зборів (у Львові, Теребовлі, Броварах), а згодом і вступити на навчання до Львівського державного училища фізичної культури.

- реклама -

У цей час, каже спортсменка, уся її увага була націлена на тренування, навіть додому приїздити не часто траплялася можливість – навчання тривало з понеділка по суботу і за тиждень проводилося дев’ять тренувань. Згодом вона у тому ж навчальному закладі опановувала спеціалізацію вчителя фізичної культури. Цікаво, що тоді, окрім педагогічних дисциплін, вчила також ази фехтування, легкої атлетики, боксу, карате, гімнастики. У той період вона брала участь у змаганнях різних рівнів. Показувала високий рівень професійної майстерності на чемпіонатах України, їздила представляти нашу країну й за кордоном.

– Перші мої змагання були всеукраїнського рівня і проводилися у Броварах. Тоді я здобула перше місце. Змагалася з дуже сильною спортсменкою, до того ж старшою за мене, тому на той час навіть не сподівалася на перемогу, – каже Дарина.

Ще навчаючись в училищі, виконала норматив майстра спорту з вільної боротьби. У 2017 році  посіла п’яте місце на чемпіонаті Європи. У складі збірної команди з вільної боротьби брала участь у чемпіонаті світу.

Після закінчення навчання Дарина стала мамою. Коли її синові Матвійку виповнилося пів року, тренер Леонід Каркушевський запросив свою здібну вихованку працювати у Володимир-Волинській ДЮСШ ім. Олексія Зінкевича, і вже майже два роки вона передає свої знання і досвід дітлахам, які виявили бажання займатися вільною боротьбою. Також Дарина працює вчителькою фізкультури у рідній школі.

До обіду Дарина Вікторівна трудиться у Зорянській гімназії, а у другій половині дня тренує дітлахів у ДЮСШ. Займаються у неї малюки з семирічного віку, має три групи учнів різних вікових категорій. Серед її вихованців – четвертокласники Зорянської школи, які їздять зі своєю вчителькою на тренування у місто. Як розповідає спортсменка, її маленький син уже теж побував на одному з тренувань, де старанно виконував усі настанови тренера, а нині і колеги Дарини, Леоніда Каркушевського. Тож, можливо, у цій сім’ї підростає ще один спортсмен.

Цікаво, що Дарина ще непогано грає у футбол і навіть у складі збірної школи  брала участь у змаганнях, що  проводилися в Льотничому, де їм вдалося отримати перемогу. Окрім спортивної діяльності, ще зі школи дівчина захоплюється малюванням, раніше відвідувала художню школу, а зараз часто займається творчістю, коли має вільний час.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

14 + девятнадцять =