–Онук-підліток сказав, що хоче поставити брекети. Як виявилося, це досить дорого. Цікаво, навіщо це роблять і скільки коштує? – запитує постійна читачка газети «Слово правди» .

– Можливо, у хлопчини не дуже рівні зуби чи  є інша причина, через яку він почувається некомфортно, комплексує. Природно, що кожен хоче мати гарну посмішку. Брекет-система – один із найдієвіших сучасних методів усунення різних патологій прикусу чи неправильного розміщення зубів, – пояснює лікар-ортодонт  Андрій Стащук, кабінет котрого розташований на вулиці Ковельській, навпроти школи № 3.

- реклама -

Зазвичай, стандартно, це роблять із 12-13-ти років, коли вже сформована щелепа і є усі постійні зуби. Але в окремих випадках, коли, наприклад, між двома передніми зубами залишається велика щілина, то брекет-системи встановлюють дітям із шести років. Роблять це і у 18, 20 років, навіть у 50 і у 70 можна переміщувати зуби. До речі, за кордоном,  де більше слідкують за своїм здоров’ям, це не дивина. У кожного пацієнта власні конкретні особливості, наголошує пан Андрій, тому  перед тим, як ставити брекет-систему, проводять обстеження, роблять панорамний рентген, а за необхідності, адже бувають і складні випадки, і комп’ютерну томографію. Перед встановлення брекет-систем  треба полікувати усі зуби, це – обов’язкова умова. Терміни носіння брекетів варіюються від декількох місяців до трьох років.

Щодо цін, то вони стартують від семи до десяти тисяч гривень, бувають і дорожчі, залежно від виду брекетів. За розташуванням на зубах вони можуть бути зовнішніми і внутрішніми, виготовляються із металу, кераміки, пластику, бувають, навіть, золоті й сапфірові. Залежно від віку, діагнозу і, звичайно, фінансової спроможності пацієнта ортодонди пропонують знімну або фіксовану брекет-систему. Найефективнішими вважаються  саморегулюючі лінгвальні (зовні невидимі,  внутрішні) брекети, але їх вартість у рази вища, ніж, наприклад, металевих систем. Перші результати після застосування невидимих брекетів будуть помітні вже через три місяці.

Набагато простіше вирівняти зуби і виправити прикус  за допомогою брекетів в дитячому віці, ніж у дорослому, наголошує лікар. Тому, якщо батьки мають підозри щодо правильності прикусу у дитини,  варто звернутися для  діагностики порожнини рота якомога  раніше.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять − 13 =