На головну Інтерв'ю БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Бригаду зустріли, але менш урочисто та у вужчім форматі

БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Бригаду зустріли, але менш урочисто та у вужчім форматі

70

   У новому році продовжилась практика щотижневих  зустрічей  міського голови чи когось із його заступників із  журналістами місцевих засобів  масової інформації, у яких  через свята утворилась кількатижнева перерва  Після  оперативної наради  у вівторок Петро Саганюк знову запросив до свого кабінету.

 

- реклама -

   З  яким  підсумком  місто  провели старий  і зустріло новий  рік. На  початок  січня у міській казні  залишилося  понад 16 мільйонів гривень невикористаних коштів. Вчора  уже профінансували виплату авансу всім працівникам бюджетних установ, окрім медицини.  Однак бюджет  не спорожнів, у нім є майже 21 мільйон гривень. Цього достатньо  для забезпечення  нормальної  життєдіяльності  міста.Згадані  16 мільйонів вільних залишків,  либонь, розподілимо на черговій сесії міської ради, яка планується у перший деньберезня, врахувавши  пропозиції депутатів міської ради та головних розпорядників коштів. На нинішній рік прийнято збалансований бюджет, кошти з нього вже частково почали освоювати –  оголосили  тендер на закупівлю сміттєвоза, автовишки для КП “Полігон”. Дано  доручення  розпорядникам  бюджетних коштів  скоригувати проектно-кошторисні документації на  заплановані об’єкти, аби згодом не виникало через це затримок з виконанням тих чи інших робіт. Передбачаю, що  навіть з тими, що можна виконувати взимку, не поспішимо. Адже  Мінрегіон  своїм рішенням  має визначити мінімальну заробітну плату в галузі  будівництва,  що  відповідно має  відобразитися у в кошторисах.

 

  Чим зумовлена  затримка  з авансом для  медиків, де  віднедавна  створені комунальні підприємства. Проблем з коштами тут  немає,  причина  у тимчасовій неврегульованості  таких виплат. Адже, як відомо, так звана «первинка» має фінансуватися за рахунок коштів Національної служби здоров’я.

 

   І газета, й  інші ЗМІ  мимоволі ввели в оману  своїх читачів та  глядачів, анонсуючи  урочисту зустріч бійців  14-ї окремої механізованої  бригади,  яка повернулася з бойового завдання на Сході  України. Але  ця  широко рекламована зустріч так  і не відбулась? Фактично відбулась, але не у такому  широкому і урочистому форматі, як  планувалося. Цей захід провели минулої п’ятниці безпосередньо у розташуванні частини  за участі  командуючого Західного оперативного командування  ЗСУ. Кращим бійцям вручили нагороди, місто теж передало свої подарунки. Це у Міністерстві оборони вирішили, що  проводити такі зустрічі  після кожної ротації не варто. Мабуть, це і виправдано, адже  бійці повернулися втомленими, до того ж  у ці святкові дні їм хотілося  бути зі своїми родинами. Нині  багато військовослужбовців у відпусках.

 

  Але тим часом  ширилися чутки, що зустріч відклали в очікуванні приїзду Президента України?  Це не мої повноваження коментувати візити керівництва держави. Але, ні для кого не секрет, що приїзду Президента передує значна  підготовка різних служб, яка у нас не велася. Але, думаю, Петро  Порошенко ще побуває у Володимирі-Волинському, можливо, матиме  і нагоду привітати наших бійців.

 

   Чи можна очікувати  поліпшення  транспортного обслуговування жителів міста, зокрема  відновлення маршруту  № 9? Як  відомо  регуляторну процедуру проходить проект рішення міськвиконкому про збільшення тарифів на проїзд у міських маршрутках. У всіх міста на Волині  вже зросла плата за проїзд, нам  теж цього не уникнути.  Однак вважаю, що не варто при цьому збільшувати вартість проїзду в маршрутках для дітей. А дев’ятий маршрут збитковий, ніхто з перевізників не хоче брати його, хоча з окремими з них ведемо перемовини, можливо знайдемо компромісний варіант.

 

   Зимові свята вже на  завершенні. Як вони минули у місті? Дякувати Богу, спокійно, майже без пригод – було кілька дрібних аварій, збили три дорожніх знаки, світлофор. У неділю лишень молода дівчина випала з балкону.

 

   Ще сніг лежить, а вже люди йдуть до міської влади  з питаннями асфальтування вулиць.  Чи не хочете оприлюднити  хоча б попередній графік черговості таких робіт? Ми намітили приблизний перелік вулиць, які плануємо відремонтувати. Першими будуть ті, на які вже є проектно-кошторисна документація, і ті, де є дольова участь з фінансування  самих жителів. Але ще не маємо повної інформації, бо деякі дороги у місті ремонтуватимуться за принципом 50Х50 з співфінансуванням з обласного бюджету.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотирнадцять − девять =