У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Прийнято державний бюджет. Як цей фінансовий документ року «проектується» на місця? Так, дежбюджет прийнятий, але ще чекає на підпис Президента України. Отож остаточних контрольних цифр не маємо. Але загалом, за тією інформацією, що вже відома, бюджетна політика сприятливіша, ніж очікували. Плату за пільги, яку погрожували віддати на місця, залишили у сфері державних повноважень. Фінансування закладів профтехосвіти здійснюватиметься з обласних бюджетів. Наші служби і депутати нині працюють над проектом міського бюджету на наступний рік, який сподіваємося прийняти на грудневій сесії міської ради.
Але на тій же сесії, яка відбудеться наступного тижня, фактично вже під завісу року ще вноситимуться зміни до цьогорічного бюджету? Одне з особливо актуальних нині завдань – оперативно освоїти ще до восьми мільйонів гривень, аби закрити фінансовий рік, адже після 20 грудня казначейська служба обіцяє проблеми з проходженням платежів. Частина робіт, на які виділено ці кошти, вже виконана, але не оформлені належні акти. Маємо ще швидко освоїти і 800 тисяч державних коштів, які місто отримає у ці дні завдяки сприянню нашого народного депутата. А потреба у бюджетних змінах пов’язана в основному з перипетіями довкола реконструкції історичного музею, на що виділено понад мільйон гривень. Їх явно вже не освоїти, бо це пам’ ятка національного значення і до ремонтних робіт і документації на неї є певні вимоги, через що останню доводиться переробляти.
У контексті бюджетних питань як вирішуватиметься подальша доля «Центру освіти та соціально-педагогічної підтримки»? Однозначно, що ця школа буде функціонувати. З приводу цього мав розмову з головою ОДА Володимиром Гунчиком, у середу планується зібрати спеціальну робочу групу, щоб обговорити це питання. За бюджетним законодавством для такої установи необхідне дотримання пропорції: 30 відсотків місцевих дітей , 70 – іногородніх, а тут вона порушується. Облдержадміністрація пропонує субвенцію, аби до початку наступного навчального року врегулювати ситуацію. Щодо дошкільнят, яких тут 111, то доведеться платити місту. У той же час у нас навчається 335 дітей з об’єднаних громад, будемо виставляти їм плату за ті послуги, що фінансує міський бюджет.
Під новий рік прийнято підганяти давні незавершені справи, а у місті однією з таких є заселення нового центру зайнятості, ремонт басейну у школі № 5. Щодо останнього, то кілька днів тому мав про це розмову з директором школи, обіцяють, що кошти будуть освоєні. Центр зайнятості практично готовий до здачі в експлуатацію, ми водили туди голову ОДА, до цього об’єкту було кілька зауважень, думаю, що до нового року ця установа переселиться у нове приміщення.
Пропонуєте розглянути пропозицію щодо збільшення штату муніципальної поліції? Таку структуру у нашому місті ми створили першими в області. Але маємо визнати, що у Луцьку вона працює ефективніше, очевидно, і завдяки кращому наповненню штату. То, можливо, і нам треба його додати, аби краще стежили за порядком у місті.
Дорогі нові, а розмітка на них мало де є? На вулиці Луцькій фірма «Автомагістраль» поки що зробила лише так звану чорнову розмітку. Маємо з нею домовленість про нанесення пластикової, але це буде за сприятливих погодних умов.
Невдовзі відкриття міської ялинки. Звідки вона прибуде? Знайшли гарне деревце у нашому лісомисливському господарстві.
Антоніна МИХАЛЬЧУК,