На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ:Бюджетний рік завершиться раніше звичайного

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ:Бюджетний рік завершиться раніше звичайного

84

   Минулого вівторка міський голова Петро Саганюк звично зустрівся  із журналістами місцевих ЗМІ та  відповів на їхні запитання.

  Казначеї щораз нагадують про завершення бюджетного фінансового року, що завжди раніше календарного. А у місті 6,8 мільйона гривень не освоєних державних коштів, які, як відомо, не мають перехідних властивостей. Це лише не перший погляд велика сума, а насправді вона за кілька днів буде використана. Адже у ній 800 тисяч гривень призначено на виплату пільг та субсидій, два з половиною мільйони «забере» будівництво третьої черги полігону твердих побутових відходів, де під ці кошти вже виконано ряд робіт і підготовлені відповідні акти, тут придбали ваги, потрібне ще певне обладнання. Значну частину коштів передбачено на виплату зарплати освітянам і медикам.

- реклама -

То з місцевого бюджету вже не доведеться додавати тієї різниці, що не вистачає на зарплатню останнім? На жаль, ці державні кошти не покривають всіх запланованих витрат на медичну галузь. І на такі її захищені статті доведеться докласти з міського бюджету до трьох мільйонів гривень.

  Кілька днів тому у міськвиконкомі ви приймали гостей з Польщі. Так, до нас завітала делегація із гміни Грубешів, яку очолив її вуйт Томаш Зайонца. 15 листопада цього року стартував третій конкурс мікро-проектів програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, ми маємо добрий досвід участі у ньому разом з польськими колегами. Правда, тепер такі можливості дещо обмежені і у виділених сумах, і у призначенні. Конкурс спрямований лише на проекти у тематичній цілі «Спадщина» у рамках обох пріоритетів: промоція місцевої культури та історії та збереження природної спадщини.

Телефонував до редакції житель міста Петро Вєрємєнко з пропозицією, аби ті господарі приватних садиб, які розміщені вздовж річки і яких спіймали на скиданні відпрацьованих вод у річку, подбали про її масове очищення. Справді, при обстеженні берегів Риловиці виявлено кілька точок забруднення цієї річки. Однак, про результати впливу на таких порушників поки що доповісти не можемо. Прізвищ називати не можна, бо є захист персональних даних, провести перевірку кожного обійстя – господарі і за ворота не пускають. А як заходить мова про публічні докори окремим громадянам, одразу сипляться звинувачення, що веду інформаційну війну.

Перед сесією міськради у соцмережах активно обговорюють проект рішення про створення депутатського фонду у майже мільйон гривень. Яка ваша думка? Вважаю, що у нас достатньо розвинуті служби соцзахисту, створена комісія, яка прискіпливо розглядає заяви про надання допомоги нужденним. Хто заважає депутатам звертатися з клопотання про потреби виборців до цих соціальних служб? Створити фонд не проблема, але ж знову посиплять звинуваченнями, що це вже під наступні вибори робиться.

Неоднозначну оцінку викликало у громади і встановлення неподалік міськради міні-монумента із біблійними заповідями. Це реалізовано один з малих проектів бюджету участі, які переміг у минулорічному конкурсі. Його затверджувала художня рада, отож коментувати те, за що люди проголосували не буду.

У окремих містах області вже поприймали рішення про заборону на свята феєрверків і салютів у громадських місцях. Хіба ми раз таке приймали, і зараз підписати відповідне розпорядження не проблема. От тільки чи виконуватиметься воно?

За тиждень прийде Святий Миколай. З чим він у місто завітає? З подарунками для дітей-сиріт, дітей учасників АТО, з виплатою авансу бюджетникам і багатьма різноманітними добрими справами. А ми заодно попросимо у нього доброго завершення цього року, успішного наступного і довгоочікуваного миру в країні.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × 5 =