Новини

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Чому енергоаудит на  часі   і чим загрожує відміна нічного електоротарифу

Архів
12 переглядів

   У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.

 

У соціальних мережах  поширилися протестні  настрої, пов’язані з  одним  із питань, винесених  на розгляд вівторокової сесії міської ради. Чим вони зумовлені?  У місті є кілька активістів, які мають своє бачення  ситуації. Але при цьому не минають нагоди  до всіх звинувачень долучити  мського голову. Моя сім’я, а це я і моя дружина, нічого  ніде будувати не збирається. А за дії першої дружини, з якою ми розлучилися понад 30 років тому,  не відповідаю. На  мою думку, це вже пахне  виборами  і відповідними  задіяними на  них технологіями.

 

Уже не вперше порушуєте  тему реконструкції центральної площі міста, тепер же у конструктивнішому  вимірі – йдеться про виділення коштів на  виготовлення проектно-кошторисної документації.  Так,  при   розподілі вільних бюджетних залишків планується   кілька сотень гривень  передбачити  і на такі потреби. Однак, за результатами попереднього  обговорення, думки депутатів розходяться, дехто з них вважає, що  на  це на варто коштів виділяти, що  400 тисяч гривень це задорого.  Так, можливо і дорого, але  і обсяг  роботи  чималий, адже  через цю плошу  проходить багато мереж, які, за  умови її реконструкції,  доведет ься міняти.

 

   Нещодавно презентували  два проекти  рекреаційної зони на річці Риловиці. Який з них вам найбільше імпонує? Кожен  по-своєму привабливий  і  має право на існування. Який  буде враховано? Вважаю, що тут  свою думку має сказати міська громада, адже  це найперше у її інтересах здійснюється така реконструкція.

 

Усе частіше згадуєть про потреби у проведенні енергоаудиту, уже і фахівці з  цих питань до  міста навідувалися?.. Так, були представник  спеціалізованої фірми, яка створена у Луцьку  під керівництвом Дудка, обговорюваали з ними перспективу співпраці. Справа у тому, що вже  з травня  мають запрацювати законодавчі норми,згідно з  якими  перед початком  будь-якого будівництва необхідне проведення  такого енергоаудиту з врахуванням його результатів. У нас  же є проблема зі спортзалом гімназії,  де  завівся грибок. Можливо, його не варто утепляти, чи причина у чомуть іншому. Хай своє слово скажуть спеціалісти.

 

Але тривалий час  стоїть-руйнується приміщення так званої червоної школи? Вважаю, що теж громадою треба  визначитися з його перспективою. На ремонт художньої школи нині виділяємо кошти у межах трьох – чотирьох мільйонів. Реконтрукція цього ж приміщення обійдеться у  не один десяток мільйонів.

 

   Енергетики  обіцяють  відміну так званого нічного тарифу, який  у таку пору був дешевшим і  відповідно дозволяв економити і бюджетні кошти. За попередніми даними такої відміни  для комунальних підприємств можна чекати з серпня.  Звичайно, це буде  фінансово відчутно для  міста у  платі за вуличне освітлення, адже  нічний тариф був  значно дешевшим.  Можливо, доведеться  шукати якісь шляхи економій, можливо  всю ніч освітлювати лише центральні вулиці, а інші – за визначеним графіком.

 

 На сесії планується  визначити, які вулиці будуть заасфальтовані цього року? Якщо таке рішення буде прийнято, ми про нього повідомимо.  Але  думок щодо використання  бюджетних коштів  дуже багато.  Хтось вважає, що не треба  виконувати роботи з благоустрою у парку «Слов’янськім», хтось хоче доріжку до  ЗРП, хтось вважає реконструкцію площі не на часі, комусь виконавець тих чи інших робіт не подобається. Однак  це  визначає не міський голова, а тендерна  комісія, хто переможе  – той і стає підрядником. А  щодо площі, то  аврійний стан п’ятиповерхівки на ній додав додаткових клопотів. Тепер треба думати і де ярмарки проводити, аби туди не заїжджали великовагові автомобілі, і проведення  заходів, від  звукового  супровду яких шиби трясуться, обмежити….

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up