У вівторок міський голова Петро Саганюк традиційно зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.
Чим був зумовлений прихід на особистий прийом до міського голови делегації громадян у понеділок? Це приходили гуртом жителі будинку на вул. Луцькій, 184, який відключили від газопостачання за борги. Зрозуміло, що за спожите треба платити, але тут дуже різко рубанули з плеча – без попередження відключили газ для всіх, хоч не всі за нього боргують, до того ж люди мають окремі лічильник на кожне помешкання.
Уже не вперше люди нарікають: на володимирському ринку ціни на продути найвищі в області. У нас так звикли: що де не трапляється, в усьому винувата міська влада. Насправді ж прямого механізму впливу на їх формування не маємо. Це вже скоріше справа совісті товаровиробників, яким теж чимало доводиться вкладати у виробництво своєї агропродукції. Вчора зателефонував обурений житель міста: у одній аптеці серцеві пілюлі 14 гривень, у іншій – удвічі дорожче. Заявив, що сам піде у цьому розбиратися.
Були плани до свята Незалежності перерізати стрічку у новій будівлі центру зайнятості. Зважаючи на хід робіт на цім об’єкті, це навряд чи вдасться. Є цьому і об’єктивні причини. Будова стоїть у болотистій місцевості, на так званому плавуні, що породжує сирість у підвальному приміщенні, треба час,щоб її побороти.
А як з освоєнням коштів на інщих об’єктах, зокрема державних? На депозиті у нас лежить 11 мільйонів гривень з міського бюджету. Але вони не «мертві», це кошти під роботи, які виконуються. З держбюджету виділено 300 тисяч гривень на водогін на вулиці Броварній, але роботи ще не розпочалися. Надійшли урядові кошти і на встановлення дитячих майданчиків, над освоєнням яких працюємо. У ТМО за умовами тендеру підрядники обіцяли завершити реконструкцію харчоблоку до початку серпня, а тепер відтягують до середини вересня. Так не повинно бути. Півтора мільйона гривень передбачили на ремонт музею, але на це ще навіть не завершений процес з проектно-кошторисною документацією, що, як мені здається, зовсім не непокоїть дирекцію цієї установи. Це наші гроші, вони не пропадуть, можемо їх перенаправити на щось інше, але підходящий для ремонту час втрачено. Загалом не освоєно до 14 мільйонів гривень, але це на папері, насправді на понад п’ять мільйонів просто не подані акти виконаних робіт.
Нині рекламується впровадження у місті громадського, так званого «бюджету участі». Яка ваша думка щодо цього проекту, на що б хотіли, щоб були спрямовані ці понад міільйон гривень? Це добре, що громада вирішуватиме, куди кошти витрачати, але хотілося, щоб вона і активніше брала участь у наповненні міської казни. Скільки ще у нас підприємців, які всіма можливими методами уникають сплати податків?.. Маю факти щодо одного підприємства, яке реалізує нафтопродукти фактично нелегально, бо акцизний збір від такої торгівлі до бюджету не надходить. Можливо, після детальнішої перевірки зможемо назвати і його власника.
Знову інтернет –виданнями поширилося звинувачення у шантажі місцевою владою військових через ті ж зобов’язання сплати земельного податку. Автори таких публікацій, схоже, не розуміють, що за свої слова треба відповідати. Це не ми, а держава встановлює, хто які податки має платити. Борг із земельного податку цього відомства становить 1,9 мільйона гривень. Торік уряд дав на будівництво 44-квартирного будинку вісім мільйонів гривень, які так і не були освоєні. Хто за це відповість? Називають шантажем виконання законних вимог, а як пояснити людям чому стільки часу у такім стані територія танкового полку, хто роздерибанив його колись ідеальне майно?..
До речі, а згаданий будинок врешті буде зданий в експлуатацію? Думаю, що десь восени. Не вельми афішую, але майже щодня туди навідуюся. Можливо, не такими темпами, як хотілося, але роботи ведуться. Ми виділили 350 тисяч гривень на КНС, що дозволить підключити до каналізаційних мереж і цей, і кілька сусідніх будинків.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.