Новини

Брифінг міського голови: Дорожні незручності доведеться ще з місяць потерпіти

Архів
37 переглядів

У вівторок міський  голова  Петро Саганюк   традиційно зустрівся з  журналістами місцевих  засобів масової інформації і відповів на  їхні запитання.

   На порозі  Першовересня повіяло нововвведеннями  –  чиновникам  не  радять  йти на  урочисті  лінійки, у обласному центрі  навіть таку електронну петицію подали. А як  буде у нас?  На мою думку, це ідея, яка не заслуговує на увагу.  Чому не  йти  тим, хто курує освіту,  хто  виділяє  з  бюджету кошти на  її функціонування, щоб   спостерігати, як розпочинається навчальний рік,   побачити шкільні  плюси  і  мінуси. Як міський голова я піду на таку лінійку, щоб  привітати  педагогів і школярів  школи–інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», мої  заступники  побувають у інших навчальних  закладах.  Нині у нас у багато чім люблять перегинати палицю.

Через  ремонт  центральної вулиці  Луцької  у  місті нині постійно виникають автомобільні корки, що викликає невдоволення водіїв. Цього можна якось уникнути?  Доведеться ще  якийсь  місяць потерпіти такі незручності. Добре, що  роблять. Нарікати  на підрядників  цих робіт поки  що гріх –  вони  працюють з ранку до пізньої ночі. Але  поклали лише перший шар асфальту, а  їх  буде  два-три – як  у якому місці. Ще треба бордюри піднімати,  люки вирівнювати,  словом, роботи  вдосталь.  По об’їзній  дорозі весь рух спрямувати теж не виходить.  На  безпеку на час  таких робіт звернемо увагу поліціянтів, директорів шкіл, можливо, варто  було б поставити і чергових на переходах, як  це роблять у  Польщі. Особливо  це важливо тепер, коли  учні йдуть до школи.  Так   вийшло, що якраз на  цей період випали  головні дорожні роботи, бо  поки  кошти  надійшли, тендер провели, то і літо  збігло. Таке часто трапляється через  різні бюрократичні перепони.

  Роботи  з благоустрою на вулиці Небесної Сотні викликали  зауваження  жителів міста у соцмережах  недостатнім  розв’язанням  тут проблеми з освітленням.  Найближчим часом   ці роботи завершаться, а  щодо  освітлення, то дано доручення підготувати  проект, аби його повністю поміняти у цім мікрорайоні. Адже  благоустрій  території  згодом доведеться продовжити до новозбулованого центру зайнятості,  освітити  по-сучасному треба не тільки  перед вікнами  РДА, а  й сквер.  Комусь не подобається, що не залишили  «зелених острівців», але  замість них можна встановити бетонні клумби.

За півтора місяця може розпочатися опалювальний сезон. Яка   ситуація у місті зі встановленням теплових лічильників, які повсюдно  вимагає встановити уряд? З міського бюджету на такі потреби виділено  півмільйна гривень, що дало можливість 60  відсотків будинків охопити  цими приладами обліку. Хоч як на  мене, то  загальний  лічильник на багатоповерхівці до  економії  не всіх змушуватиме,  бо у якійсь квартирі ніхто не проживає, у когось вікна тепло не бережуть… Логічніше  було б, аби  такі прилади обліку «дійшли» до  кожної квартири.

Керівництво  водоканалу часто зазнає критики за повільне освоєння європейських коштів. Що  це  за кошти і які роботи за них ведуться?  Ми зекономили  два мільйони гривень при  реалізації  відомого проекту «Чиста вода» за  рахунок валютних коливань.  Хотіли спочатку купити за них  каналопромивальну машину, але умови проекту не дозволять спрямовувати кошти на придбання обладнання. Тому використаємо їх на ремонт  деяких об’єктів управління водоканалізаційно управління.

Наскільки реальна озвучена  вами ідея створення гімназії на  базі міської школи  № 5?   Наша  міська  гімназія має добру славу  за успіхи навчання  своїх вихованців, щороку там  хочуть навчатися все більше учнів, але вона  не має  належної  матеріальної  бази,  точніше – приміщень. Щоб добудувувати їх, треба  чимало коштів, яких у міському бюджеті нам не знайти. А в той час  є  незавантажені  потужності  у  школи № 5, де  можна  обладнати  і кімнати  для  денного перебування молодших школярів, навдовзі  там  буде відновлено басейн.  Але  така перспектива  аж ніяк на  означає  наміру  діючу  гімназію  переселяти,  хотілося б  створити у місті  ще один  такий потужний  сучасний навчальний заклад.

 Антоніна  МИХАЛЬЧУК.  

Коментарі
Теги: Антоніна Михальчук, брифінг, міський голова, Петро Саганюк
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up