На головну Новини БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Довкола конфліктного будівництва і річки Риловиці

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Довкола конфліктного будівництва і річки Риловиці

64

 

Минулого вівторка  міський голова Петро Саганюк звично зустрівся  із журналістами місцевих засобів масової інформації та  відповів на їхні запитання.

- реклама -

  Розпочнемо  з конфліктного:  жителі  військових містечок протестують проти зрізання дерев у сквері  біля Свято-Юрівського собору, де  планують розгорнути будівництво, сиплячи докорами і на адресу міської влади. На  звинувачення нині у нас багато мастаків. Але у даному випадку міська влада не причетна до цих подій.  Земля ця залишається на  балансі Міністерства оборони і фактично знаходиться  у розпорядженні квартирно-експлуатаційного управління. Відтак і використовувати її відомство має право на свій розсуд.  Вважаю, це неправильно, що будинки, які  тут розташовані, передали на обслуговування місту, а земельні ділянки довкола – ні. Але на наші багаторазові звернення з такого приводу реакції немає. Отож і при прийнятті рішення про спорудження тут гуртожитку для військових нас не питали. Попередньо підрядна організація звернулась за дозволом зрізати там вісім дерев, відповідні документи і підстави для цього були, отож і прийнято відповідне розпорядження. Міську владу також звинувачують, що там то трава не скошена, то порядок не наведено. Але, знову ж таки, територія скверу належить квартирно-експлуатаційній частині і та найперше має дбати про його благоустрій. У понеділок працівники міськвиконкому зустрічалися з мітингувальниками, пояснили їм ситуацію, а сьогодні приїдуть армійські фахівці зі Львова, які мають розв’язати цей конфлікт.
На оперативній нараді ви натякали на фінансові проблеми  стосовно медичної галузі. У чому їх суть?  Як відомо, у ході реформування утворено первинну і вторинну ланки медичної допомоги. От якраз на другу у держбюджеті закладено недостатнє фінансування. І таке не лише у нашому місті, а по всій країні. Ми сподіваємося, що це питання  невдовзі вирішиться на державному рівні. Якщо ні, доведеться виділяти кошти з місцевого бюджету,  медики без зарплати не залишаться.

 

   Жителів  міста цікавляться, коли будуть прокладені тротуари на вулиці Сагайдачного? Найближчим  часом виконання таких робіт не планується. Бо вони ще не завершені навіть на центральних вулицях міста – Луцькій, Ковельській…  Отож жителям цієї вулиці доведеться зачекати. Як до речі, і багатьох інших. Он, у понеділок на прийом прийшло понад два десятки людей, і  у більшості  одне  прохання – заасфальтуйте нам дорогу, прокладіть тротуар. Але  всього  відразу не зробиш, бюджет хоч і перевиконується, але можливості його обмежені.

 

Невгамовний житель міста Петро Веремеєнко чистотою та  повноводністю річки Риловиці. Так, цю річечку варто  було б очистити і далі вздовж її русла. Але добре, що зроблено початок. Нещодавно проїжджав повз  майбутню рекреаційну зону, приємно бачити, як  рибалка витягав там з річки улов. На мою думку, у місті  багато глибинних свердловин, які  виснажують джерела, що наповнюють річку. Варто перевірити, чи окремі  господарі  не скидають туди відпрацьовану воду.

 

  До речі, про рибу. На одній із сесій виділяли кошти  на придбання малька для такого зарибнення?  Так, окремим рішенням на  це з бюджету виділили 50 тисяч гривень. Але їх так і не освоїли. Бо трохи запізно за це взялися, та й зіткнулися з проблемою, що господарства, що вирощують мальок, просто не хочуть мати справи з бюджетними розрахунками.

 

У  засобах масової інформації промайнула новина, що міські  водоканали можуть погодинно подавати воду споживачам. Причина – у великих сумах заборгованості  за  ці послуги і затрачені на них енергоносії. Поки що не бачу такої загрози для володимир-волинців. Хоча, звичайно, і у нас не без боргів. Найближчим часом планую запросити представників комунальних підприємств, де є проблеми з фінансуванням, і заслухати звіти про роботу  і їх, і їхніх бухгалтерів, економістів. Не секрет, що є у нас і такі хитрі споживачі, що умудряються  брати воду поза лічильником. Он літо яке спекотне, городи поливають, а за сім місяців офіційне споживання води у місті зменшилося…

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × 5 =