На головну Інтерв'ю БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Холодна  осінь, депозитні кошти  і  проблеми паркування

БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Холодна  осінь, депозитні кошти  і  проблеми паркування

44

   У вівторок, повернувшись  з  чергової відпустки, після оперативної  наради міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих  засобів масової інформації  і  відповів  на  їхні  запитання.

 

- реклама -

   Як  відпочили? Чудово. Був у санаторії «Пролісок», який, вважаю, є найкращим у нас на Волині. Там добра  лікувальна база,  смачне харчування, досвідчені фахівці. Завдяки старанням, на  жаль, уже  колишнього  директора  Валентина Касарди  (рішення про звільнення її з посади прийнято на недавній сесії облради попри протести колективу – ред.)   у  «Проліску» є два басейни  – один  зі звичайною, а другий – з термальною водою,  з сучасними  гідромасажерами.  І все  це  у сосновому лісі з цілющим повітрям.

 

Осінь, що починалась майже літнім теплом, раптово дихнула холодами. Ще не пора опалювального  сезону, але  холодно у квартирах, офісах, дитсадках?… Місто стовідсотково готове до опалювального сезону. Є домовленість про виділення  лімітів на газ, правда, на недовгий період, бо ціна на це паливо таки має підвищитися. Опалювальний сезон за  правилами  розпочнеться, коли середньодобова температута  буде менше восьми градусів. Чималі борги  у теплокомуненерго за газ, значну суму винуваті йому  міські жителі. Сумарний борг  154 власників квартир, які користуються централізованим опаленням, близько трьох мільйонів гривень. Так  і хочеться, попри  всілякі заборони і захист персональних даних, опублікувати імена боржників у газетах, засвітити на телебаченні. Яка це конфіденційна інформація, коли за  борги одних інші страждають?..

 

Для  юридичних осіб газ подорожчав, для фізичних тільки  планується. Як визначається ціна тепла для  різних споживачів?  Цьому допомагають  теплові лічильники  в організаціях та установах. Була вимога  встановити їх і на  усіх багатоповерхових будинках, але, вважаю, що такий підхід не зовсім справедливий щодо  їх мешканців, бо одні економлять, інші – не  дуже. Було куди  б доцільніше, аби  такі лічильники стояли у кожній квартирі. Оснащеність багатоповерхівок у місті лічильниками  нині 50 відсотків. Треба визнати, що  це менше, ніж у інших містах області. Але  знову ж таки, щоб збільшити цей показник, потрібні чималі бюджнтні кошти.

 

Збігло три квартали року. Які  їх підсумки? Міський бюджет перевиконаний. Об’єкти, на яких виконувалися ті чи інші роботи, дофінансовуються. Добре було б залишити заділ бюджетних  коштів на наступний рік.  однак  назріває проблема з фінансуванням освітньої і медичної  галузей, держава, хоч це її повноваження, не додає  такої субвенції до 15 мільйонів гривень. На звернення у столичні інстанції нам досить прозоро натякають, що, очевидно, це  дофінансування мають взяти на себе місцеві бюджети, мовляв, вони багаті, тримають  гршу на депозатах. Там, маємо такі  банківські рахунки,  на яких є до 17 мільйонів гривень, але  це кошти, які вже  в роботі, а  на депозиті тимчасово, поки ті роботи виконуються, бо всі кошти освоїти відразу неможливо. Так, у цій сумі мільйон гривень на ремонт  музею, сім  мільйонів «не закритих»  управлінням  ЖКГ  за   майже виконані роботи з благоустрою,  до трьох мільйонів – іншими розпорядниками коштів.

 

  У  місті стає все гострішою проблема з паркуванням автомобілів? Нащодавно прийнято новий  закон про паркування. Але щоб виконати всі його вимоги у місті, особливо в центральній частині, немає вільної землі. Досі не вдалося досягти домовленості  з церковною радою собору Різдва Христового, щоб завершити  неподалік храму стоянку автомобілів. Хай  це і їхня земля, але  парковка  і прихожанам знадобилась би. Д умали  пр облаштування стоянки  у районі вулиць Цинкаловського – Шевченка, але хто  туди  поїде машини ставити, всім треба ближче до церу. Можливо, у  когось з жителів міста з цього приводу є пропозицїї,  телефонуйте за номером  3-57-01.

 

   Нещодавно у місті побував голова  ОДА. Його візит  виявився досить несподіваним.  Оглянули  будівництво елеватора, до якого треба під’їзні шляхи, побували  на  будівництві 44-квартирного будинку, де роботи наближаються до завершення. Ймовірно, що  відкриття  цих об’єктів може відбутися за участі  високопосадовців  держави.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три + пять =