На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: І підтоплення, і замінування…

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: І підтоплення, і замінування…

43

 

Минулого вівторка  міський голова Петро Саганюк звично зустрівся  із журналістами місцевих засобів масової інформації та  відповів на їхні запитання.

- реклама -

Сильна злива  із грозою пронеслася вночі над містом. Чи не наробила на  лиха? Важко  вже й пригадати, коли  місто так заливало, пам’ятаю, як  ще у 90-ті вдень випала  дуже велика кількість опадів, що всюди вода стояла. У природи свої примхи, їх важко спрогнозувати і  все передбачити. Ми не так давно прочистили ливневу каналізацію, але  з такою кількістю води, як вилилась цієї ночі,  вона відразу  не могла справитися. Підтоплено підвали у кількох будинках, вітер повалив кілька дерев на вулиці Сагайдачного, у парку. Допомогти з відкачуванням води  попросили забудовники, які спроруджують магазин  мережі  АТБ  на  вулиці Ковельській. Там  фактично повністю затопило виритий котлован, знесло огорожу. Рятувальникам  довелся цієї  ночі ще й гасити пожежу у Зимному, де  блискавка влучила у будинок.

Минулого  тижня і до  нас докотилась хвиля повідомлень про замінування, під яке потрапила  і міська  рада…  Якраз повернувся з Луцька, а тут  така новина  – начальник   відділу поліції повідомив, що до них на електронну адресу  прийшло таке  повідомлення з певними вимогами. Тому й вжили всіх необхідних у такому випадку заходів, хоч при  вході у приміщення міськвиконкому є черговий, який нічого підозрілого не помічав. До речі, «замінували» цього   дня будівлі  органів місцевого самоврядування і у Берестечку, Горохові, Нововолинську, Устилузі.  І всюди  мали чекати приїзду спеціальної  групи  піротехніків з обласного центру, які мали  все  ретельно перевірити. Але ніде, на щастя, ніякої вибухівки не знайшли.

 

    Уже формується  міський бюджет наступного року. Які  основі принципи і підходи до  укладання  цього  основного фінансового  документа?  Вони  практично такі ж, як і в попередні  роки:  працює робоча група, яку очолює заступниця  міського голови Лариса Кулікова,  члени якої   вивчають запити   на місцях – у тих бюджетних установах, які їх подають, аби на  власні очі пересвідчитися, якого той чи інший об’єкт потребує фінансування.  Ці пропозиції  згодом обговорять  на засіданнях депутатських комісій, після чого винесуть на розгляд сесії міської ради.  А  у пріоритеті будуть ті об’єкти, на які вже виготовлена проектно-кошторисна документація.

 

Серпень уже  питає, чи  школи  до Першовересня готові? Загалом така готовність становить  90  відсотків. Завершується реконструкція їдальні у школі  № 5,  для якої  закуповують  відповідне обладнання.  На фінішних прямих і ремонт  спортивного залу у гімназії, даху  ДНЗ № 2, утеплення дитсадка № 8. Це найбільш дороговартісні об’єкти, а  поточі ремонти  вже переважно всюди зроблено.  У  школі № 1 планується  здача  в експлуатацію нового спортивного  майданчика.

Щоразу, коли проходиш  біля нашого історичного музею,  кидаються у вічі  його облуплена територія і занедбаний стан. Буду суворіше вести з цього приводу  розмову з  керівництвом цієї установи. Кошти на ремонт  ми даємо, але вони не освоюються. Якщо  ставити особливі вимоги,  то  треба було і пошукати, хто такі замовлення виконуватиме.

Продовжують ремонтувати дорогу з Нововолинська до Володимира,  а що з устилузькою трасою? За інформацією, якою володію, тендер проведений, відтак, роботи  невдовзі повинні розпочатися. Більш детально зможу прокоментувати після наступної оперативної наради та спілкування з  начальником «Волиньавтодору» Анатолієм Посполітаком.

 

Як у місті  плануєте відзначати  День Незалежності України? Поки що  ще остаточної програми такого святкування  не визначено.   Вже  вимальовується, якою вона  буде у столиці. Тож і ми, либонь,  традиційно відзначимо День прапора,  проведемо цього дня урочисті  збори з концертом,  дати який  запросимо якийсь з  цікавих творчих колективів області, приміром, кажуть є такі  народні артисти у Камінь-Каширському районі. Можливо, також у п’ятницю покладемо квіти  до  місць пам’яті полеглих за  Україну. Аби вже у суботу  люди спокійно  могли відпочити.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК,

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

шість − три =