У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Не за горами кінець зими і початок робіт із благоустрою та ремонту доріг. Які вулиці цьогоріч асфальтуватимуть у першу чергу? Наразі зі 130-ти кілометрів доріг у місті заасфальтовано 40 відсотків. Уже маємо перелік вулиць, за які візьмемось вже навесні. До таких належать вулиці Лабораторна, Кримського та Кальнишевського, Курбаса і Ольги Кобилянської. Утім, серед них є такі, котрі наполовину повинна співфінансувати область, яка і досі лишається без бюджету.
Чи впливає на роботу міських установ те, що не прийнято обласний бюджет? На нашу роботу, в принципі, не впливає, але в минулому році область нам обіцяла співфінансування ремонту чотирьох вулиць. Роботи, за які ми проплатили свою частку, були завершені ще торік, а від області не надійшло жодної копійки. Тому сподіваємось, що кошти таки надійдуть після прийняття бюджету, адже ремонтуватимемо таким чином дороги і у цьому році.
Разом зі снігом у деяких місцях зійшов і асфальт, який лишень торік поклала «Аміла» на вулиці Ковельській. Хто ліквідуватиме ці недоліки і чи має відповідати підрядник? Протягом п’яти років з часу завершення ремонту дороги фірма-підрядник несе відповідальність за його якість, тож і повинна ремонтувати усі недоліки за власний кошт.
Яка зараз ситуація із заборгованістю населення за спожиті енергоносії та комунальні послуги? Вона залишається приблизно на такому ж рівні – ЖЕКу боргують близько мільйона гривень, понад три мільйони винні за тепло і близько семиста тисяч недоотримав «Водоканал». Критичної ситуації наразі немає, але добре було б якби держава вчасно розрахувалась за пільги, субсидії і різницю у тарифах.
На оперативній нараді ви зауважили, що об’єднаним громадам потрібно долучатись до фінансування ТМО… Виділили цьогоріч із міського бюджету на ремонт моргу півтора мільйона гривень, а також в межах 700 тисяч на придбання запчастин до флюорографічного апарату, але ж користуватимуться цим не лише мешканці міста, а і району. Тому, вважаю, було б справедливо якби до утримання медичного об’єднання долучились і територіальні громади.
Відомо, що орендар кінотеатру у культурно-мистецькому центрі планує «переїхати» у інше місце. Чи демонструватимуть після цього і надалі у КМЦ кінострічки? Поки що нічого нового не плануємо робити у кінотеатрі, бо на одній зі стін з’явилась тріщина, на ліквідацію якої виділимо кошти із вільних бюджетних залишків. От тоді і поміркуємо, що цікавого там можна організувати, у першу чергу для дітей та молоді.
Цього тижня на оперативній нараді в ОДА знову порушувалось питання Володимир-Волинської школи-інтернату «ЦОСПП». Яка наразі ситуація навколо проблеми цього закладу освіти? Губернатор області Володимир Гунчик надав розпорядження згідно якого школу профінансують у повному обсязі, щоправда лише за січень, доки це питання не вирішиться на найближчій сесії обласної ради. Тож чекаємо рішення облради, згідно якого далі працюватимемо. Думаю, що проблем не буде – область виділятиме нам близько 40 мільйонів гривень на утримання школи, які проходитимуть через міський бюджет.
Тетяна ІЗОТОВА.