У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

14-а бригада повернулася додому? Так, у нашому місті, що є її місцем постійної дислокації, військові підремонтують свою техніку, відпочинуть, частину з них уже відправили у відпустки. Вважаю, що зустріли ми своє військове з’єднання достойно. І справа тут не тільки у проведенні урочистостей. Командувач оперативного командування «Захід» Олександр Павлюк зазначив, що наша єдина з-поміж військових бригад повернулась у казарми, бійці інших проживають у палатках, подякував, бо й не сподівалися, що до так багато встигнемо зробити. Приміщення підремонтували, благоустроїли територію завдаки старанням багатьох людей, міської громади, обласної влади. Голова ОДА Володимир Гунчик тримав хід цих підготовчих робіт на особистому контролі, залучали спонсорів. Добряче підсобили волинські лісівники. Усі ми хочемо, щоб якомога швидше закінчилася ця війна, але, як запевнив командувач, і за мирних умов це військове з’єднання залишиться у нашому місті, хоч тоді, можливо, і не в такій кількості.

- реклама -

За рахунок військових і населення міста відразу збільшилося на кілька тисяч. А це і додаткові соціальні клопоти. У Володимирі справді стало дуже важко винайняти житло, заповнений готель. Адже лише частина офіцерів і солдат тутешні, більшість з інших міст і районів, і не тільки Волині. При такій загостреній проблемі житла прикро, що здачу будинку для військових перенесли на перше півріччя наступного року. До речі, така ситуація з будівництвом від цього відомства не лише у нас, а і в інших місцях дислокації бригад. Очевидь, армійські тиловики не знають, як це –  повернувшись з окопів, не мати власного помешкання. Говорили з командувачем і за колишній клуб 44-го полку, з таки прицілом, щоб згодом там облаштувати філіал від дитсадка № 8 і розмістити кілька груп малечі. Поки що у нас проблеми з місцями у дитсадках немає, але при зростанні населення вона може виникнути. До того ж за впровадження освітньої реформи незрозумілим залишається статус інтернатівського центру, де також виховується кілька груп дошкільнят.

Збільшення чоловічого населення, що не кажи, а загострює питання боротьби із «зеленим змієм»? У нас залишається чинним рішення міськвиконкому про заборону продажу алкоголю людям у військовій формі. Та якби всіх заборон у нас дотримувалися… У понеділок на оперативній нараді у облдержадміністрації у контексті повернення військових теж порушувалося це питання. Володимир Гунчик відкрито сказав, що йому відомо про «точки» реалізації незаконного алкоголю, дослівно: «є, наприклад, «Леді Гага», а в місті «щоденно 150 ящиків горілки продається неофіційно». ОДА обіцяла адресувати звернення до СБУ та прокурора, аби посилити контроль за нелегальною торгівлею алкоголю у нашому місті. Нікуди не дінемось – такі факти у нас є.

Регуляторну процедуру проходить проект рішення міської ради про методику визначення черговості проведення ремонту дорожнього покриття вулиць міста. Чим зумовлений цей документ? Детальну відповідь на це запитання може дати автор проекту – депутат міськради Микола Савельєв. На мою думку, і без цього є негласне положення для проведення таких робіт. У перше чергу їх слід виконувати там, де вже прокладені всі необхідні комунікації, а другою обов’язковою умовою є співфінансування самих жителів.

Ви знову під зиму на оперативній нараді заговорили про потребу у реконструкції центральної міської площі? Мені дуже хочеться, щоб наш Вододимир мав своє оновлене привабливе обличчя. Генератором подібних ідей мав би бути міський архітектор, але таке враження, що від нього такої креативності годі дочекатися. Можливо, варто було б відновити зруйновану у ще пам’ятні для нас часи дзвіницю біля костелу, зняти десятиліттями покладений шар на шар асфальт і замінити його натуральною бруківкою, підібрати відповідні кольори, літнє кафе відкрити… Он біля райдержадміністрації трохи оновили територію, а вже зовсім інший вигляд. Але це тільки побажання, на площу потрібне комплексне професійне бачення.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × три =