На головну Інтерв'ю Брифінг міського голови: Літо канікул, літо ремонтів…

Брифінг міського голови: Літо канікул, літо ремонтів…

90

У вівторок після двотижневої перерви, пов’язаної з ремонтом кабінетів у міськвиконкомі, міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих  засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.

   Настало літо, з канікулами, відпочинком і…  підготовкою шкіл до нового навчального року.  Як вона вестиметься, чи не повернеться практика долучення до неї і батьків? Розпорядження зворотної дії не має: я ще раніше категорично заборонив збирати батьківські кошти на  такі потреби, міський бюджет фінансово спроможний забезпечити проведення літніх ремонтів у загальноосвітніх навчальних закладах.  Кілька днів тому до мене приходили батьки, діти яких підуть у гімназію, де набирають два класи першачків. Їм там запропонували купити планшети і здати по 500 гривень.  Безумовно, за сучасної системи навчання планшети потрібні, але за вимогами освітянського реформування всі школи мають бути у рівних умовах. Якщо купити для гімназії, то треба і всім іншим. Можливо, згодом і буде у бюджеті така можливість…

- реклама -

Відбулася зустріч  з учасниками АТО, які скликали збори через невдоволення близькою перспективою монетизації пільг. Для  реалізації цієї урядової вимоги ми чекали відповідного розпорядження голови ОДА, яке днями прийнято. У ньому визначено, скільки коштів яким категоріям пільговиків передбачено. Учасників АТО у цьому списку нема. Тому, можливо, транспортні пільги їм надаватимуться по-старому.

Кажете, новий голова облдержадміністрації ставить за завдання нашому місту прискорений розвиток туризму?  Ми і раніше над цим працювали, а туристичним центром бачиться Володимир із точки зору нового керівництва областю. З наступного тижня у нас буде новий начальник відділу культури і туризму міськвиконкому, який, сподіваємося, пожвавить цю роботу. Теперішній керівник цього структурного підрозділу міськвиконкому написав заяву про звільнення, не його це справа.  У міському бюджеті на цей рік на розвиток туризму виділено 200 тисяч гривень, але з них мало освоєно.

 

   Соціальні мережі збурило повідомлення про купівлю нового автомобіля для міськвиконкому.  Нічого крамольного у цім немає, у такій покупці є потреба, службовий транспорт не оновлювали п’ять років.  Автомобілі моїх заступників  мають вже фактично сто відсотків зношення. Втім, як і службове авто міського голови. Але я своє бережу, думаю, мені його вистачить. Але з міської ради доводиться заледве не щотижня у справах до столиці їхати, для закордонних поїздок транспорт наймаємо.  За 40 тисяч гривень, які на  таку покупку передбачені, не таке вже й шикарне авто придбаєш. Воно буде закріплене за першим заступником. Ті, хто так дуже обурюється, хай би подивилися на  транспорт міст-сусідів.  Врешті, це теж складова міського іміджу.

   Погода сприяє активному відпочинку і оздоровленню дітей.  У школах міста вже запрацювали пришкільні табори, де під особливим контролем безпека і якість харчування дітей. Після закінчення змін у них не всі діти матимуть змогу поїхати на море чи в інші табори. Тому маємо подбати про їхній відпочинок і у місті. Озеро Лісне занепадає,  а наш пляж не Лузі – це пародія. Треба знайти кошти, щоб завезти туди пісок, встановити роздягалки, вважаю, що є можливість туди воду підвести і душові кабінки обладнати. Хоча… вранці майже щодня у цьому місці масового відпочинку купи сміття. Кажуть, що окремі господарі  каналізаційні стоки у Смочу і Риловицю повиводили. Дав завдання перевірити цю інформацію.

  Чимало святкових заходів до Дня міста, до якого залишається вже небагато часу, відбувається у сквері біля історичного музею, а він так і стоїть у доволі непривабливому вигляді.  Виділених на його ремонт півтора мільйона гривень має право освоїти лише спеціалізована організація, оскільки будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. Луцька фірма Чорнухи, яка могла б виконати ці роботи, відмовилася від них. Провели тендер, який виграло підприємство Ігоря Новосада з Нововолинська.  Невдовзі його працівники приступлять до цих робіт.

   А що ще будується-ремонтується у місті? Виділено 44 тисячі гривень на ремонт КМЦ, завершуються ремонти даху будинку на вул. Поліської Січі, 65, моргу та інших приміщень ТМО,  міняємо тепломережі на вулиці Луцькій, асфальтуватимемо вулиці Залізняка, Кривоноса. Словом, не марнуємо погожу літню днину.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девять − девять =