На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Місто не проти із Зарічанською ОТГ...

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Місто не проти із Зарічанською ОТГ об’єднатися

137

Минулого вівторка міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих ЗМІ та відповів на їхні запитання.

 Учора мала відбутися зустріч з мером Грубешова з обгоренням проектів подальшої транскордонної співпраці. Про які проекти йдеться? Переважно про невеликі. Якщо раніше загальний бюджет програми такої тристоронньої програми становив до 70 мільйонів євро, з яких і наше місто мало двомільйонне фінансування за проектом «Чиста вода на Побужжі», то тепер на реалізацію двох десятків проектів передбачено 1,2 мільйона євро. Що за якусь частину з них може реалізувати місто, говорити рано, ще треба написати заявку і виграти у конкурсі.

- реклама -

 Кілька днів тому уряд виділив додаткову медичну субвенцію на покриття «дірок» у цій галузі. Що місто може «залатати» державними коштами? З цього приводу мав розмову з керівником обласного фінуправління. Область отримала 18 мільйонів гривень такої субвенції. Але на погашення зарплатного дефіциту медиків може нічого не перепасти, бо не забезпечені коштами чимало програм у цій галузі. Для нашого ТМО до завершення року для виплати зарплати, за попередніми розрахунками, бракує 3,7 мільйона гривень, але, сподіваємося, що вкладемося у дещо меншу суму.

 У вівторок громадське обговорення проекту міського бюджету наступного року, про що ви на оперативній нараді відгукнулися доволі скептично. Добре, що таке обговорення проводиться, хай люди подивляться, на що плануються кошти. Скептично до цього не ставлюся, але хотілося, щоб запити, які подають ті чи інші розпорядники коштів, були вмотивованими і реалістичними. От лікарня просить 16 мільйонів гривень, плюс на вторинну ланку ще п’ять мільйонів. У останню суму входять і значні витрати на облаштування амбулаторії в селищі цукрового заводу, але цього року ми на неї вже виділяли 500 тисяч гривень, які так і не були освоєні в основному через тяганину з оформлення документів. То, може, і на наступний рік дати половину до потреби, а, як освоять, то ще додати? Не заперечую, що треба придбати концентратор кисню, який коштує мільйони. Але щодо закупівлі апарату для виявлення онкозахворювань треба і подумати, хто на ньому працюватиме, якщо у ТМО один лікар-онколог. Безумовно, треба ремонтувати дах, на що просять чотири мільйони гривень, але вартість цих робіт, як і закупівлю обладнання, варто солідарно ділити з ОТГ, чиї жителі теж тут лікуються. Як відомо, у держбюджеті на наступний рік додали коштів на дороги, нещодавно отримали листа з ОДА, що місту на такі цілі планують виділити 15 мільйонів гривень, але з умовою співфінансування 50х50, отож і нам треба у бюджеті таку суму закласти.

 Але нещодавно багатьма інтернет-виданнями прокотилась хвиля критики за недостатнє у порівнянні з іншими містами області фінансування ТМО, що, відповідно, обмежує його можливості. Наша лікарня не найгірша серед міст області і коштів на її утримання з міського бюджету теж виділено немало. Хоч, крім них, ще у кожну справу треба і душу вкладати. А щодо критиканства, то б не радив тим, хто вже почав активно готуватися до наступних місцевих виборів, брати лише цей метод на озброєння. Хай конкретними ділами, власним добрим прикладом завойовують довіру людей.

 Робоча група з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою області пропонує Зарічанську ОТГ доєднати до Володимира-Волинського? Державна перспектива цього устрою передбачає три територіальних громади у нашому районі. Зарічанська, хоч і досить самодостатня, але є найменшою і тому найперше підпадає під злиття з іншими. Ми не проти, щоб вона доєдналась до Володимира-Волинського. Адже у міську школу № 1 ходить майже дві сотні дітей із Заріччя, це село під’єднане до міського водогону, словом, нас багато що єднає. І голова цієї громади грамотний і перспективний, готові запропонувати йому посаду заступника міського голови.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сімнадцять − дванадцять =