На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Місту квіткового вбрання бракує?

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Місту квіткового вбрання бракує?

43

  У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.

 

- реклама -

Міська рада відклала розгляд питання про створення комунального медичного об’єднання.  Коли може бути прийняте таке рішення і які підводні камені можуть траплятися при його реалізації?  Всім відомо: медична реформа набирає обертів і однією з її вимог є розподіл первинної і вторинної ланок медицини, маємо створити міськрайонне комунальне підприємство «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги». Але до цього процесу мають залучитись об’єднані територіальні громади та район. Не відмежовуємо місто від району, але прагнемо справедливого підходу. Фінансисти ще працюють над цим проектом, вивчаючи і досить делікатне питання фінансування цього закладу. За попередніми підрахунками, на це потрібно до 37 мільйонів гривень, з яких 22 – міських, 15 – від громад. Коли вже все буде обговорено, невдовзі скличемо позачергову сесію, бо з цим рішенням не можна затягувати.

 

Липень уже розпочав лік другого півріччя.  Які підсумки у місті за першу половину року?  На нараді було озвучено, що до міського бюджету додатково надійшло понад 12 мільйонів гривень. Частину цих коштів ми розподілили за підсумками виконання бюджету за п’ять місяців на цій черговій сесії, залишилось до розподілу трохи більше 3-х мільйонів. З обласного бюджету на облаштування доріг місту виділено 6,9 мільйона гривень, але на умовах співфінансування, отож маємо додати на ці роботи і свою таку суму, щоб використати ці кошти. Нових об’єктів не плануємо, треба докінчити те, що порозпочинали.

 

Якщо вже зайшла мова про дороги, то коли, врешті, буде на головних вулицях міста розмітка, а на її відсутність, що посилює небезпеку на дорогах у час літніх канікул, нарікають читачі газети?  Вкотре наголошую: основними вулицями міста пролягають державні дороги, отож ними опікується «Укравтодор». До керівника обласної служби цього відомства ми зверталися вже не раз. Востаннє нам пообіцяли, що, можливо, до Дня міста такі роботи виконають. Але розмітка має бути пластикова, тому дорожники так зволікають. Хоча б нанесли розмітку до початку нового навчального року, адже вздовж, наприклад, вулиці Луцької і школа, і садок. Сьогодні (у вівторок) виконання робіт на дорозі Луцьк – Устилуг моніторитиме голова облдержадміністрації Олександр Савченко, порушу це питання черговий раз.

 

Буяє літо різнобарв’ям. Але у нашому місті не скрізь це відчувається. Чи не здається вам, що Володимир-Волинський дуже бідний на квіти? Скажімо, у районі центральної площі багато хто з жителів міста пам’ятає барвисті квітники.  Так, цілком погоджуюся, що місту бракує такої квітучої окраси, бракує природного різнобарв’я. Нещодавно був на підприємстві «Троянда», яке називають зеленим господарством.  Посадкового матеріалу квітів там справді небагато, немає навіть хоча б тих же невибагливих чорнобривців, та й працює там загалом 13 чоловік. Дав доручення своєму першому заступнику, аби разом із керівником «Троянди» поїхали до сусідів-поляків, де міське озеленення на високому  рівні, і повчилися, як собі його поліпшити, побувати в інших розсадниках квітів і зелених насаджень і подумати про створення свого. Кажете, що можна за клумбами закріпити певні колектики? Але їх також треба забезпечити посадковим матеріалом.

 

Усе ближче до святкування 1030-річчя міста, до  якого триває напружена підготовка. Кажете, що і народний депутат Ігор Гузь до неї долучився. Так, він пообіцяв допомогти з організацією виступів гуртів, а нині це дуже дороге задоволення. Он маємо їхні прайси, то там ціну менше ста тисяч гривень за виступи важко й знайти.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

6 − 2 =