На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Негода багато робіт гальмує

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Негода багато робіт гальмує

67

   Минулого вівторка міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Настає літо, а це та пора, коли, кажуть, пора сани готувати. А в міському господарстві – розпочинати підготовку до зими. У нас передбачено фінансування на виконання таких робіт. Частково їх початку перешкоджає погода, але вже виділено кошти на ремонти котелень, заміну мереж, встановлення теплових лічильників. Плануємо невдовзі провести нараду з підготовки до зимового періоду, де поставимо більш чіткі та конкретні завдання кожному управлінню і керівнику. Однак, щоб така підготовка велась успішно, до неї певним чином мають долучитися і мешканці міста, розрахувавшись, принаймні, за надані їм послуги. Держава свою частку за надані пільги та субсидії оплатила, але підприємству теплових мереж до дев’яти мільйонів гривень боргують споживачі його послуг. А це теж стримує підготовку підприємства до наступного опалювального періоду. Із завершенням навчального року будемо братися і за літні ремонти навчальних закладів. Негода не дозволяє провести і запланований ямковий та капітальний ремонт міських доріг.

Теплові лічильники планується встановити у всіх багатоповерхівках, зважаючи на вимоги уряду про обладнання будинків такими приладами обліку? Рішенням сесії міської ради на такі потреби виділено мільйон гривень. От від цієї суми і будемо «танцювати», цих коштів на всі будинки не вистачить, декому доведеться зачекати, коли знову будуть виділені на це кошти, або самим подбати про забезпечення енергоефективності свого будинку. У нас так звикли – сподіватися на бюджет, а його на все і відразу не вистачить.

- реклама -

До речі, щодо енергоефективності. Не раз згадувалося, що у місті спеціалізована фірма проводила енергоаудит. Є вже якісь результати? Так, фахівці зі Львова здійснювали таке обстеження дитячих садків №7 і № 2 і, до речі, були приємно вражені рівнем енергозберігаючих заходів, які проведені у цих закладах. Здійснювався енергоаудит і у міській гімназії, правда, там висновки вже менш позитивні.

У місті знову буде ярмарок. І знову у парку «Слов’янськім”. Це вже постійне місце його проведення? Ні, ми вивчаємо питання влаштування таких ярмарків на інших міських локаціях. Однією з них могла би бути ділянка біля вулиць Цинкаловського і Шевченка. Але це ще тільки попередні напрацювання.

Соціальними мережами нещодавно поширилась інформація про порушення природоохоронного законодавства працівниками КП «Полігон», які здійснюють відкачування і вивезення нечистот з каналізаційних ям. Що скажете з цього приводу? Останнім часом у нас поширилась і така категорія громадян, як громадські активісти, які беруть на себе різні повноваження. А от би їх самих запитати, що конкретного зробили вони для розв’язання тієї чи іншої проблеми. Легше всього кинути шуфлю бруду на чужу роботу. Такі послуги з вивезення каналізаційних стоків надає не лише КП «Полігон», а й кілька приватних підприємців, які мають свої асенізаторні машини. І всяке трапляється. Є в нас випадки недбайливого ставлення до природи і на річках Луга, Риловиця, хай там ще пошукають. Бо і міська вдала на все вплинути не може. Он скільки звернень написали, що у центрі міста торгують розведеним спиртом, що багато підприємців ще й досі платять зарплату у конвертах, а на них реакції чи впливу ніякого. Однак чомусь про це ніхто не поширює інформації в мережі.

Завершилось навчання у школах, натомість у них запрацювали табори відпочинку. Вони відкрилися у всіх міських школах, коштів для забезпечення їх нормальної роботи з бюджету виділено достатньо. Працівники міськвиконкому нещодавно перевірили і якість харчування у цих таборах. Адже літній відпочинок дітвори має бути не лише цікавим і змістовним, а й насамперед безпечним.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 1 =