На головну Інтерв'ю Брифінг міського голови: Немонетизовані пільги і болюча «червона школа»

Брифінг міського голови: Немонетизовані пільги і болюча «червона школа»

109

У вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих  засобів масової інформації  і  відповів  на  їхні  запитання.

Настає  та  пора, коли вже «сани» треба готувати.  Що планується у місті для ліпшого енергозбереження наступної зими?  Виділили  кошти для «Теплокомуненерго» на заміну аварійних мереж та осучаснення обладнання. Три котельні, як  доповів на нараді начальник цього комунального підприємства, вже готові до наступного опалювального сезону. Ще залишається  149 старих вікон у лікарні, які треба  поміняти на  енергоощадні. Є ряд завдань з підготовки навчальних закладів, ЖЕК  має у цім  чималий визначений фронт  робіт.  Розроблені  заходи з підготовки до зими включають  чимало пунктів, старатимемося  їх  виконати.

- реклама -

На свято Миколи у Волновасі, де в цей день загинули і наші земляки, відбулося відкриття  храму,  зводити який допомагала вся Волинь. Місто також долучилося до  цього?  З ініціативи  світлої пам’яті луцького міського голови Миколи Романюка розпочалося це будівництво. У вівторок  у відкритті храму святого Миколая Чудотворця, побудованого у пам’ять про загиблих бійців 51 окремої механізованої бригади, брала участь і волинська делегація, яку очолила заступник голови ОДА Світлана Мишковець. Звичайно, що Володимир-Волинський не міг не підтримали цю благородну справу. Апарат міськвиконкому кілька разів перераховував одноденний заробіток. Знаю, що відсоток від квітневої заробітної плати пожертвували працівники педагогічного коледжу ім. Агатангела Кримського. А також долучились до цієї справи і місцеві підприємці.

Активно велися дискусії щодо  перспектив  реконструкції центральної частини міста. Чи зроблено вже якісь перші кроки для цього?  Ще триває процес обговорення. Задумів у нас  багато, але на реалізацію не всіх коштів вистачає. На наступну сесію до розподілу маємо не так і багато коштів  –  до трьох мільйонів гривень. Конче треба купити сміттєвоза, що  потягне до двох мільйонів гривень.  На мільйон же при нинішніх цінах особливо не розмахнешся.  Треба  і сквер біля музею  окультурити, і в парку «Слов’янськім” благоустрій поліпшити…

Давненько вже стоїть  пусткою червона  школа  на вулиці Драгоманова, через дорогу від нашої редакції. Не  раз бачимо, як  через вікна  туди «заходять» підлітки, будівля  фактично  занепадає... Болить нам це приміщення. Можливо, доведеться його виставити на аукціон з такою умовою, щоб  зовнішній вигляд будівлі не змінювати. Бо намір переселити туди художню школу навряд чи вдасться реалізувати.   Багато коштів  треба, щоб провести там реконструкцію під навчальний заклад. До речі, це не єдина проблемна будівля.  Аналогічна ситуація і з приміщенням, звідки виселилося фінансове управління міськвиконкому. Винесемо ці питання на сесію, нехай депутати вирішують.  Поки що ж ЖЕК закріплена  наглядати за цим  будинком на вулиці Драгоманова.

   У червні  мала  набрати чинності  монетизація пільг за проїзд у громадському транспорті громадян, яким вони законодавчо передбачені? У нас  часто  так буває – закон  приймуть, а механізм  його дії до кінця не змоделюють. Потрібна офіційно  визначена вартість однієї поїздки, а у нас в області вона  ще не затверджена. Думаємо, що  можливо на  сесій обласно ради, яка відбудеться 31 травня, це буде зроблено.  Поко  що ж працюватимемо  за старим методом –   кошти з  перевезення  пільгових категорій  громадян відшкодовуватимуться перевізникам.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × 1 =